FM Logistic kontynuuje kontrakt na obsługę logistyczną Wedla

FM Logistic i firma Wedel podpisały długoterminowy kontrakt na świadczenie usług magazynowych i transportowych. To przedłużenie trwającej już niemal 20-lat współpracy. Obsługa firmy Wedel od samego początku jest prowadzona na należącej do FM Logistic platformie logistycznej w Mszczonowie.


mat. pras.

Obecnie obsługa logistyczna obejmuje magazynowanie i dystrybucję w temperaturze kontrolowanej w całym łańcuchu dostaw, w tym transporty wahadłowe z fabryki producenta do magazynu operatora oraz szeroki wachlarz usług co-packingowych.

– Wieloletnia współpraca nastawiona na wspólny, wzajemny rozwój to niewątpliwie satysfakcjonujący element naszej pracy. W ciągu prawie 20 lat nasz klient bardzo rozwinął portfolio swoich produktów, a my byliśmy w stanie dotrzymać mu kroku w tym rozwoju proponując odpowiednie rozwiązania optymalizujące obsługę logistyczną, na przykład poprzez automatyzację procesów czy usługi dodane – mówi Daniel Franke, Managing Director, FM Logistic CE.

– W ramach doskonalenia współpracy właśnie rozpoczynamy wspólne warsztaty continuous improvement, a biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ważne miejsce w strategii obu naszych firm zajmuje zrównoważony rozwój, element ten zapewne znajdzie odzwierciedlenie w wypracowanych tam rozwiązaniach – dodaje.

Wedel, właściciel kultowej marki słodyczy, to wiodący gracz branży czekoladowej w Polsce. Założona w 1851 roku firma, której produkcja od lat 30. XX w. zlokalizowana jest na warszawskiej Pradze, w tym roku obchodzi 170-lecie istnienia.