Firma Kuchinox wynajęła w Segro Logistics Park Stryków

Firma Kuchinox Polska wynajęła ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowej w Segro Logistics Park Stryków. Lokalizacja ułatwi obsługę hurtowni i sklepów zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, takich jak: Norwegia, Niemcy, Rosja czy Ukraina.


mat. pras.

– Powierzchnia magazynowa znajdująca się w parku logistycznym Segro w Strykowie zastąpi dwie mniejsze, z których dotychczas korzystaliśmy. Ważnym elementem, który zdecydował o wyborze tego właśnie magazynu, jest jego doskonała lokalizacja, która pozytywnie wpłynie na rozwój naszego biznesu. Ułatwi obsługę hurtowni i sklepów zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych takich jak Norwegia, Niemcy, Rosja czy Ukraina. Planujemy także zwiększenie zatrudnienia o 10 proc. w stosunku do aktualnej liczby pracowników – mówi, Maciej Balcerak, prezes zarządu w spółce Kuchinox Polska.

– Cieszymy się, że firma Kuchinox Polska zdecydowała się na wynajem powierzchni magazynowej w Segro Logistics Park Stryków. Wierzymy, że ta strategiczna lokalizacja w samym centrum Polski oraz w sąsiedztwie ważnych tras międzynarodowych, wesprze jej rozwój i ułatwi ekspansję na rynkach zagranicznych – komentuje Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro.

Kuchinox Polska od ponad 20 lat zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją artykułów domowych. Obecnie pod marką Kuchinox Polska sprzedaje już ponad 2000 własnych produktów.

SEGRO Logistics Park Stryków to ponad 300 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni produkcyjno-magazynowej. Park położony jest w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrad A1 z A2. Inwestycja będzie docelowo liczyła 400 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W Segro Logistics Park Stryków zastosowano nowoczesne i ekologiczne rozwiązania jak system odczytu tablic rejestracyjnych, system monitoringu mediów w chmurze czy ładowarki do pojazdów elektrycznych i hybryd.