Eobuwie.pl otwiera nowe centrum dystrybucyjne

Firma eobuwie.pl otwiera nowe centrum logistyczne w Bukareszcie. Wesprze obsługę na kluczowych dla spółki rynkach: Rumunii, Bułgarii i Grecji. W centrum przechowywanych będzie 1,5 mln par butów.


fot. ilustracyjna
Kompleks zajmie 15 tys. m kw. W kolejnych latach firma planuje rozbudowę nawet do 40 tys. m kw. wykorzystując własne know-how, infrastrukturę i standardy zarządzania.

Inwestycję w Rumunii realizuje belgijski deweloper powierzchni logistycznych i przemysłowych. Budynek spełnia wszelkie normy prośrodowiskowe. Potwierdza to przyznany certyfikat EDGE ADVANCED. Eobuwie.pl S.A. będzie najemcą obiektu.

- Rumunia to jeden z naszych najważniejszych rynków. Mamy w tym bogate doświadczenie, dzięki realizacji aktywnej sprzedaży w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Atutem lokalizacji jest komfortowy dojazd do Sofii i dalej do Aten. Bułgaria i Grecja to także kluczowe dla nas obszary. Zależy nam na tym, aby klientom z tej części Europy zagwarantować jeszcze szybsze dostawy. W niedalekiej przyszłości w Bukareszcie będzie to możliwe w ramach usługi Same Day Delivery, czyli “Tego Samego Dnia” - Mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl S.A.

Do tej pory do dystrybucji produktów na terenie Europy spółka wykorzystywała dwa centra logistyczne zlokalizowane w centrali, w Zielonej Górze.