Ekspansja w magazynie Tulipan Park Gliwice - Air Container

Firma Air Container powiększyła wynajmowaną powierzchnię magazynową w Tulipan Park Gliwice. Podpisując umowę najmu na dodatkowe 4 000 m2 spółka podwoiła zajmowaną przez siebie powierzchnię biznesową. Obecnie Air Container wynajmuje 8 900 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w jednym z najlepiej zlokalizowanych parków logistycznych w Polsce.


Air Container Logistics Co., Ltd. jest międzynarodowym operatorem logistycznym specjalizującym się w dystrybucji oraz świadczeniu złożonych procesów (takich jak inwentaryzacja, spedycja, analiza składowania), a także logistyce magazynowej i produkcyjnej. Air Container oferuje szeroki zakres usług spedycyjnych spełniających najwyższe wymagania klientów na całym świecie. Spółka z siedzibą w Korei Południowej prowadzi swoją działalność poprzez sieć biur zlokalizowanych w takich krajach jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Polska.

Tulipan Park Gliwice oferuje szeroko pojęty "outsourcing logistyczny"

Marcin Wnuczek, Dyrektor Air Container Logistics Poland: Tulipan Park Gliwice to projekt, który skupia się na szeroko pojętym "outsourcingu logistycznym" oferując naszym klientom szeroki wachlarz rozwiązań pozwalających na składowanie różnorodnych towarów, gromadzenie elementów produkcyjnych, a także podmontaż małych serii i dostaw skierowanych do klientów. Obecnie Air Container organizuje procesy logistyczne dla firm dostarczających towary do Fabryk GM Poland, Hyunday, Kia.

Park logistyczny w bliskiej odległości od Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Paweł Sapek, Dyrektor Regionu SEGRO Poland, dodał: Decyzja Air Container dotycząca wynajęcia dodatkowej powierzchni magazynowej w Tulipan Park Gliwice potwierdza, że doskonała lokalizacja Parku w bliskiej odległości od Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwala zapewnić nam optymalne, zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostaw, rozwiązania dla wszystkich firm z branży motoryzacyjnej, z których wiele już działa w strefie lub współpracuje z firmami ze strefy.

Autostrada A4 sąsiedztwem śląskiego magazynu

Tulipan Park Gliwice jest położony na terenie 48 hektarów zlokalizowanych w regionie magazynowym Górnego Śląska. W bezpośrednim sąsiedztwie magazynu, znajduje się: autostrada A4 łącząca Kraków z Wrocławiem i zachodnią granicą Polski oraz w odległość zaledwie 15 kilometrów węzł autostrad A1 i A4. Ogromnym atutem inwestycji jest bliskość Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ponad 200 000 m2 powierzchni magazynowej w Gliwicach

Gliwicki obiekt oferuje łącznie ponad 200 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 4 000 m2 i mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemcy.

Teren Tulipan Park Gliwice obejmuje funkcjonalny system komunikacji wewnętrznej - szerokie drogi oraz place manewrowe.


SEGRO Logistics Park Gliwice

Katowice Zachód, Górny Śląsk