Dwa warszawskie parki magazynowe zmienią właściciela

City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II, zlokalizowane odpowiednio przy ul. Szyszkowej i ul. Odlewniczej w Warszawie, zmieniły właściciela. Grupa Marvipol oraz Grupa Panattoni, będące właścicielami ww. obiektów, sfinalizowały umowę ich sprzedaży do LaSalle Investment Management. Wartość transakcji sprzedaży obu parków z blisko 25 tys. mkw. łącznej powierzchni wynajmowalnej, to blisko 29 mln EUR.


mat. pras.

- Parki miejskie cieszą się ogromną popularnością, bo położenie obiektu w obrębie miasta znacznie ułatwia wydajną dystrybucję towarów na końcowym etapie tzw. "ostatniej mili” – tłumaczy Robert Dobrzycki, CEO Panattoni. - To jest szczególnie istotne w przypadku operatorów logistycznych i firm z branży e-commerce. Położenie wewnątrz miasta zapewnia także możliwość korzystania z doskonałej infrastruktury oraz szerokiego zasobu wysoce wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

- Logistyka od dawna stanowi sektor docelowy dla LaSalle E-REGI, a ostatnie wydarzenia tylko wzmocniły nasz pogląd na klasę aktywów. Biorąc pod uwagę szybki rozwój handlu elektronicznego, rozwijającą się w Polsce krajową infrastrukturę drogową, dostęp do niskich kosztów pracy i relatywnie niskie czynsze w porównaniu z Europą Zachodnią, spodziewamy się, że w nadchodzących latach portfolio będzie miało korzystne fundamenty popytowe, zapewniając długoterminowo zabezpieczony dochód dla funduszu - mówi Uwe Rempis, Managing Director and Fund Manager LaSalle E-REGI.

- City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II to wysokiej klasy parki magazynowe „ostatniej mili”. Popyt na tego rodzaju magazyny, stanowiące kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw produktów w obrębie miast, systematycznie rośnie, szczególnie w obecnej sytuacji, stymulującej m.in. rozwój rynku e-commerce. Niezmiennie uważamy, iż rynek nieruchomości magazynowych w Polsce ma bardzo dobre perspektywy rozwoju, a pandemia i jej konsekwencje dla życia gospodarczego i społecznego mogą jedynie dodatkowo wzmocnić fundamenty tego rynku – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

Prezes giełdowej spółki szacuje, iż sprzedaż City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II wygeneruje 40 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych. – Środki te zostaną przeznaczone m.in. na realizację nowych inwestycji magazynowych. W 2020 r. rozpoczęliśmy już realizację projektu magazynowego we Wrocławiu, jak również porozumieliśmy się z grupą Panattoni w sprawie kolejnej wspólnej inwestycji w projekt magazynowy w Warszawie. Pracujemy nad dalszymi projektami i niewykluczone, że jeszcze w 2020 r. zdecydujemy się na kolejną inwestycję w tym obszarze – ­dodaje Mariusz Książek.

Obecnie Grupa Marvipol Development jest zaangażowana w projekty magazynowe z 156 tys. mkw. GLA, zlokalizowane w Warszawie i jej okolicach oraz we Wrocławiu.Tomasz Mika