Duży ruch w Tulipan Parkach w Czechach

SEGRO zawarło dwie nowe umowy najmu powierzchni magazynowych w Tulipan Parkach w Czechach. Translogi i PEAL to nowi najemcy odpowiednio Tulipan Park Praga i Tulipan Park Ostrawa.


Translogi należy do niemieckiej firmy Hunsrück-Sondertransport-GmbH, dystrybutora obuwia marki Deichmann w Czechach. Spółka zajmie 3 200 m2 powierzchni magazynowej i biurowej.

Tulipan Park Praga jest położony na obszarze 75 ha i docelowo będzie oferował 260 000 m2 nowoczesnej powierzchni przeznaczonej na magazyny i lekką produkcję. Park cechuje doskonała lokalizacja bezpośrednio przy obwodnicy Pragi (R1), 6 km od międzynarodowego lotniska Ruzyně. Centrum logistyczne posiada bezpośredni dostęp do europejskiej autostrady R6 oraz transportu kolejowego.

PEAL specjalizuje się w dystrybucji produktów i akcesoriów tytoniowych marki “Don Pealo” oraz napojów HO.RE.CA. Firma wynajęła 1 490 m2 magazynów i powierzchni biurowych.  

Tulipan Park Ostrawa powstaje na terenie 4 ha zlokalizowanych w dzielnicy Přívoz. To nowy projekt oferujący elastyczną powierzchnię przeznaczoną na magazyny, prowadzenie lekkiej produkcji oraz biura. Obecnie Park składa się z dwóch budynków oferujących łącznie 11 000 m2 powierzchni. Planowana jest dalsza rozbudowa centrum o kolejne 8 000 m2. Głównym atutem Parku jest jego znakomita lokalizacja blisko centrum Ostrawy oraz łatwy dostęp do najważniejszych sieci drogowych regionu Moravskoslezký.

Josef Husak, Country Manager, skomentował niniejsze transakcje następująco: „Jesteśmy usatysfakcjonowani pozyskaniem obu nowych najemców. Z naszej strony oferujemy im najwyższej jakości obsługę i wsparcie. Elastyczność oferty, doskonała lokalizacja oraz wysoki poziom satysfakcji klientów to główne atuty naszych Tulipan Parków. Korzyści te są dostrzegane i doceniane przez naszych obecnych partnerów rynkowych.”

O deweloperze:

SEGRO jest wiodącym deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, jest notowana na giełdzie w Londynie i na paryskim Euronext. SEGRO to największa w Europie firma mająca status REIT (Real Estate Investment Trust) z wartością nieruchomości sięgającą 6 mld € i dysponującą portfelem 6,2 mln m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej. Wysoka jakość usług potwierdzona została zdobyciem przez koncern tytułów European Industrial Developer of the Year Award w 2006 i 2007 oraz International Property Achievement Award w 2008.

W Czechach firma SEGRO rozpoczęła swoją działalność na początku 2006 roku. Deweloper prowadzi inwestycje pod nazwą TULIPAN PARK zlokalizowane w Pradze i Ostrawie.