Dolny Śląsk powiększa się o kolejny magazyn we Wrocławiu

Deweloper Panattoni Europe, dostawca powierzchni magazynowej poinformował o powiększeniu Panattoni Park Wrocław II, obiektu mieszczącego się w okolicy Wrocławia. Do istniejącego budynku o powierzchni 29 700 m2.


Trzeci etap rozbudowy wrocławskiego magazynu

Park magazynowy budowany jest w trzech etapach. Pierwszy budynek Panattoni Park Wrocław II  część 1a (20 000 metrów kwadratowych) powstała w 2009 roku, zaś część 1b (9 700 metrów kwadratowych) została ukończona i oddana do użytku w ostatnim kwartale 2010. W marcu b.r. ruszy kolejna budowa ostatniej części 1c o powierzchni 11 500 metrów kwadratowych, z czego 2 400 metrów kwadratowych już zostało wynajęte jednemu z wiodących operatorów logistycznych.

Deweloper informuje, że w przyszłości jest planowana budowa drugiego budynku w tym parku o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych, tym samym cały kompleks będzie oferował ok. 60 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej.

„Cieszę się, że oprócz sprawnie realizowanych obiektów typu BTS mamy możliwość rozbudowywać portfolio własnych parków, a tym samym powiększać powierzchnię spekulacyjną", powiedział Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni na Europę Środkowo Wschodnią.

Wrocław - magazyn w pobliżu skrzyżowania dwóch autostrad

Panattoni Park Wrocław II jest drugim nowoczesnym parkiem dewelopera Panattoni na Dolnym Śląsku. Obiekt zlokalizowany jest w regionie magazynowym Wrocławia, tj. Nowej Wsi, oddalonej 14 km od centrum i tylko 13 km od międzynarodowego Lotniska , realizującego połączenia do największych stolic Europy. Dodatkowo, Park magazynowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, tuż przy węźle Pietrzykowice. To właśnie w tym miejscu krzyżują się najbardziej strategiczne drogi regionu – droga A4, E67 oraz A8, stanowiąca obwodnicę dla Wrocławia.


 • Wrocław

  Szukasz magazynu we Wrocławiu?

  Powierzchnia dostępna: 115500 m2
  Liczba ofert: 54
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Wrocław

Panattoni Park Wrocław II

Wrocław Południowy Zachód, Wrocław
Paulina Dziubińska