Blisko 7 000 m2 magazynu w Pruszkowie dla Edelmann

MLP Group, wiodący deweloper magazynowy w Polsce, podpisał umowę z Edelmann Poland Sp. z o.o. na wynajem blisko 7 000 mkw pruszkowskiej powierzchni produkcyjno-magazynowej w parku MLP Pruszków I.


Firma Edelmann na terenie magazynu typu BTS w Pruszkowie k.Warszawy

Zespół specjalistów Grupy MLP dokładnie zapoznał się ze specyfiką działalności firmy Edelman, przeprowadzając szczegółową analizę potrzeb i oczekiwań klienta i zaproponował rozwiązanie „szyte na miarę” w jednym z istniejących obiektów na terenie parku magazynowego MLP Pruszków I. Wybrana pod inwestycję dla firmy Edelmann hala, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Ogrzewanie, wentylacja, doświetlenie w obiekcie światłem dziennym oraz izolacja termiczna, wszystko zostało zaprojektowane w klasie spełniającej normy dla hal produkcyjnych.

Wybór przestrzeni przystosowanej do działalności produkcyjnej znacznie skróci czas przeznaczony na dostosowanie na potrzeby drukarni. Specjalistyczna infrastruktura technologiczna, obejmująca zaawansowane systemy grzewczo-wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz nawilżania, niezbędne w procesie drukarskim, zostały opracowane przy współpracy z biurem inżynierskim będącym wieloletnim partnerem MLP Group. Deweloper skoncentrował się na koordynacji zewnętrznej infrastruktury technicznej oraz prowadzi formalno-prawny nadzór nad inwestycją. 

MLP Group wybuduje drugi poziom kondygnacji w magazynie w regionie Warszawy

Adaptacji podlega hala magazynowa wraz z istniejącym zewnętrznym budynkiem biurowo-socjalnym. Z uwagi na duże zatrudnienie w firmie Edelmann, wewnątrz obiektu zostanie dodatkowo wybudowana 2-kondygnacyjna, część administracyjno-socjalno-techniczna.

Edelmann Poland jest wiodącym na polskim rynku producentem opakowań składanych, działa przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Spółka wyróżnia się na tle branży stosowaniem najnowocześniejszych metod produkcyjnych i wysoką jakością. Edelmann Poland należy do Grupy Edelmann, jednej z największych firm branży drukarskiej w Europie, o rocznych przychodach na poziomie 180 mln EUR. 

Pruszkowskie magazyny potrafią sprostać najbardziej wymagającemu klientowi

„Cieszymy się, że nasza oferta magazynowa w regionie Warszawy, spełniła wymagania tak wymagającego klienta jak Edelmann Poland, jednej z największych firm z branży drukarskiej w Europie. W dorobku naszej Grupy znajdują się zrealizowane projekty obiektów, które zbudowaliśmy oraz przystosowaliśmy pod kątem zaawansowanych technologii klientów z różnych branż przemysłu lekkiego, takich jak np. motoryzacyjna, kosmetyczna czy farmaceutyczna. Cieszymy się, że do tego grona dołączy branża drukarska.” - powiedziała Dorota Jagodzińska-Sasson, Członek Zarządu MLP Group. 

„W sektorze nieruchomości magazynowych wyróżnia się dwa ‘czyste’ modele biznesowe: ‘spekulacyjny’ i ‘built-to-suit’. W tym pierwszym deweloper przeprowadza inwestycję bez podpisania umów z klientem, według swoich planów, co w efekcie może doprowadzić do dużej liczby wolnej powierzchni. Natomiast budowanie w systemie built-to-suit polega na projektowaniu budynków i infrastruktury dla konkretnego najemcy, zgodnie z jego potrzebami, co jest gwarantem efektywnej inwestycji. Deweloper MLP Group działa w oparciu o drugi model, dzięki czemu utrzymujemy bardzo wysokie wskaźniki wynajmu powierzchni magazynowych” - dodał Radosław T. Krochta, Członek Zarządu MLP Group, odpowiedzialny w spółce za finanse.


MLP Pruszków I

Pruszków, Warszawa
 • Warszawa

  Szukasz magazynu w Warszawie?

  Powierzchnia dostępna: 273000 m2
  Liczba ofert: 159
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Warszawa
Paulina Dziubińska