Będzie kolejne centrum dystrybucyjne dla Biedronki

Biedronka buduje w Stawigudzie pod Olsztynem swoje siedemnaste centrum dystrybucyjne w naszym kraju - informuje olsztyn.wyborcza.pl.


fot. ilustracyjna

Nowe centrum będzie zlokalizowane przy ul. Jarzębinowej w Stawigudzie koło Olsztyna. Na terenie dziewięciohektarowej działki powstanie zespół hal magazynowo-logistycznych z obiektami towarzyszącymi i niezbędną infrastrukturą. Powierzchnia kompleksu wyniesie ponad 54 tys. mkw.

Szacunkowa wartość projektu spółki Jeronimo Martins Polska to około 10 mln zł.

System logistyczny Biedronki składa się z 16 centrów dystrybucyjnych liczących łącznie ponad 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Tak rozmieszczona siatka pomaga zapewnić optymalną efektywność łańcucha dostaw do ponad 3115 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach na terenie Polski.

Od 1 marca 2021 roku działa nowy region. Dotychczasowe Centrum Dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim zaczeło pełnić w całości samodzielną funkcję organizacyjną i rozliczeniową w strukturach sieci Biedronka. Otworzone w 2017 roku Centrum Dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim obsługiwało do niedawna 173 sklepy z 3 dotychczasowych regionów – Kostrzyna, Koszalina oraz Lubina. Docelowo centrum zaopatrywać będzie placówki na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.