Azymut sięga po kolejne metry podłódzkiego magazynu Tulipan Park Stryków

Firma Azymut powiększyła wynajmowaną powierzchnię magazynową w Tulipan Park Stryków, największym parku logistycznym SEGRO w Europie Centralnej.


Ponad 18 000 m2 powierzchni magazynowej w okolicach Łodzi w rękach Azymut Sp. z o.o.

Podpisując umowę najmu na dodatkowe 8 700 m2 w magazynie Tulipan Park Stryków, firma Azymut stała się trzecim co do wielkości najemcą Parku. Obecnie spółka zajmuje 18 300 m2 łódzkiej powierzchni magazynowo-biurowej.

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. jest częścią grupy PWN. Spółka specjalizuje się w hurtowej sprzedaży książek oraz świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim.

Łódzkie magazyny Segro dostosowane do potrzeb najemców

Jerzy Majewski, wiceprezes firmy Azymut tak komentuje rozszerzenie współpracy z SEGRO: „Największą korzyścią dla naszej firmy była możliwość ekspansji w ramach tego samego Parku, w którym do tej pory prowadziliśmy działalność. To komfortowa sytuacja pozwalająca nam skupić się na rozwoju naszego core biznesu. Stryków posiada doskonałą lokalizację w samym centrum Polski, co stanowi niewątpliwy atut dla firmy prowadzącej działalność dystrybucyjną. Dodatkowo możemy liczyć na wsparcie partnerów z SEGRO. Nasze codzienne dobre relacje i możliwość bieżącego omawiania wzajemnych potrzeb przyczyniły się do sukcesu tej transakcji.”

„Naszym priorytetem jest ścisła, partnerska współpraca z naszymi klientami, już od momentu ich pojawienia się w magazynach SEGRO. Bieżący kontakt i wzajemne zrozumienie obu stron pozwala nam elastycznie dostosowywać naszą ofertę do potrzeb najemców związanych z ich dynamicznym rozwojem na terenie całego kraju, w ramach naszych parków logistycznych. Zaufanie ze strony klientów jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że dając firmie Azymut możliwość dalszego powiększania powierzchni magazynowej w tej samej lokalizacji, przyczyniamy się do jej szybkiego i stabilnego rozwoju” – dodaje Waldemar Witczak, Regional Manager SEGRO Poland.

Magazyny w Strykowie (okolice Łodzi) w bliskim otoczeniu Autostrady A2

Tulipan Park Stryków jest największym parkiem SEGRO w Europie Centralnej. Inwestycja zlokalizowana jest w rejonie magazynowym Łodzi, bezpośrednio przy autostradzie A2 i w pobliżu planowanego węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód).

Docelowo Tulipan Park zaoferuje 400 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej. W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się takie firmy jak: Corning, Sonoco, CEI, Komfort, Complex, Investa i Hellmann.


SEGRO Logistics Park Stryków

Łódź Północ, Polska Centralna
Paulina Dziubińska