:

ASBIS stawia na magazyn w Polsce

ASBIS Poland, spółka zależna ASBISc Enterspises Plc, dystrybutora produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producenta marek Prestigio, Canyon i Perenio, w związku z dynamicznym rozwojem działalności w Polsce zwiększa powierzchnię magazynową do łącznie 2,5 tys. mkw.


mat. pras.

W zależności od dalszego rozwoju, spółka ma możliwość rozbudowania obecnej powierzchni magazynowej nawet 2-3 krotnie.

Grupa ASBIS posiada obecnie dwa główne centra dystrybucyjne, zlokalizowane w Pradze oraz w Dubaju, o łącznej powierzchni magazynowej blisko 12,1 tys. mkw. Dodatkowo ASBIS wspiera i nadzoruje działalność sieci placówek, składającej się z 31 magazynów w 27 krajach, za pośrednictwem której dostarczane są produkty do łącznie 56 krajów, w których Grupa prowadzi bezpośrednią działalność operacyjną.

- Poprzedni rok był bardzo dobry dla całej Grupy ASBIS, same polskie operacje wzrosły w tym czasie kilkukrotnie. Chcemy dalej rozwijać się i widzimy dobre perspektywy na przyszłość, dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie naszej powierzchni magazynowej. Liczymy, że ten rok będzie dla ASBIS w Polsce przynajmniej tak dobry jak poprzedni, ponieważ mamy bazę zaufanych klientów, dynamiczny i zmotywowany zespół oraz bardzo zróżnicowany portfel produktowy, który sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom klientów. Dysponujemy teraz bardzo nowoczesnym magazynem wysokiego składowania, co dodatkowo zwiększa nasze możliwości sprzedażowe – powiedział Przemysław Wierzbicki, Prezes Zarządu ASBIS Poland.

- Na początku 2019 r. ASBIS Poland pojawił się, po dłuższej przerwie, wśród 10 krajów o najwyższych przychodach i od tego czasu systematycznie pnie się w górę w tym zestawieniu. Polska jest dla nas ważnym rynkiem, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięć spółki i dopingujemy ją w dalszym rozwoju. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości stanie się jednym z najsilniejszych graczy na krajowym rynku dystrybutorów z wartością dodaną – powiedział Costas Tziamalis, Członek Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.