Amazon zapowiada. Będzie nowa inwestycja w Łodzi

Amazon zapowiedział otwarcie nowego centrum logistyki e-commerce w Łodzi. Firma jest obecna w regionie od ubiegłego roku, gdy uruchomiła swoje centrum w podłódzkich Pawlikowicach.


mat. pras.

Informacje o nowym centrum Amazona w Łodzi przekazał łódzki magistrat. Jak czytamy w komunikacie, firma jest już obecna w regionie i zatrudnia ponad 700 pracowników w swoim centrum w Pawlikowicach, które zostało uruchomione jesienią 2019 roku. Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i pozwoli utworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy w regionie łódzkim.

- Cieszę się, że niedługo po uruchomieniu swojego pierwszego centrum logistycznego w naszej aglomeracji, tym razem firma Amazon zdecydowała się ulokować swoją inwestycję bezpośrednio w Łodzi. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, każda kolejna inwestycja i tworzone w ślad za nią nowe, atrakcyjne miejsca pracy mają szczególne znaczenie dla miasta i jego mieszkańców - zaznaczyła w komunikacie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Amazon już rozpoczął rekrutację na szereg nowo utworzonych stanowisk, w tym dla inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych.