Amazon rozwija się w Polsce

Od września 2021 r. Amazon stworzył w Polsce kolejne 2 000 stałych miejsc pracy, zwiększając tym samym ich liczbę do ponad 25 000. Wszyscy pracownicy otrzymują szeroki pakiet benefitów, takich jak: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie zdrowotne oraz zniżki pracownicze.


mat. pras.

– W ciągu ostatnich dziesięciu lat staliśmy się integralną częścią życia Polaków i jesteśmy z tego dumni. Nie bylibyśmy w stanie rozwijać się na taką skalę bez przyjaznych społeczności i profesjonalnego wsparcia władz centralnych, regionalnych i lokalnych. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników – jest ono dla nas najważniejsze, dlatego w nie inwestujemy, wraz z konkurencyjnymi wynagrodzeniami i wysokiej jakości benefitami pozapłacowymi – mówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Amazon Fulfillment Poland został wyróżniony tytułem Top Employer 2022 w Polsce. Certyfikat, który przyznaje Top Employers Institute, jest potwierdzeniem zaangażowania firmy na rzecz pracowników centrów logistycznych Amazon. Jest to jeden z najbardziej wymagających i prestiżowych certyfikatów na świecie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, który potwierdza wysoką jakość środowiska pracy, możliwości rozwoju zawodowego i dostępność programów, z których korzystają pracownicy Amazon. Proces audytu Top Employer zwraca uwagę na postępy poczynione w takich kwestiach, jak równe płace czy integracja społeczna. Pakiety wynagrodzeń w Amazon są atrakcyjne, a płace są uzależnione od doświadczenia, branży i poziomu stanowiska oraz obejmują szeroki zakres benefitów dla wszystkich pracowników już od pierwszego dnia zatrudnienia.

Amazon został wyróżniony certyfikatem Top Employer 2022 nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech, Hiszpanii i Francji, co podkreśla politykę firmy w zakresie inkluzywności i różnorodności. U podstaw kultury Amazon leży integracja – docenianie różnorodności oraz dbanie o równość płci są siłą napędową innowacji i kreatywności.

– Polska jest już na etapie rozwoju gospodarczego, w którym ważna jest nie tylko liczba nowych miejsc pracy, lecz również warunki i jakość zatrudnienia. Tym bardziej należy zatem doceniać firmy, które zwracają uwagę na stosowanie najlepszych praktyk HR. Mamy nadzieję, że Amazon będzie kontynuował swoje wysiłki na rzecz tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy, a podobnym śladem podąży jak największa część obecnych w naszym kraju inwestorów – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Inkluzywność znajduje się wysoko na liście priorytetów w Amazon, zarówno jeśli chodzi o równość płci, rekrutację oraz integrację osób z niepełnosprawnościami, jak i różnorodność pochodzenia społecznego i kulturowego. Ta kultura jest silnie zakorzeniona w wartościach firmy.

– Praca w Amazon zawsze była dla mnie ciekawym wyzwaniem. Od pierwszego dnia pozwoliła mi na rozwój osobisty i zawodowy. Zawsze czułam, że jest to praca, która do mnie pasuje – moje obowiązki i harmonogramy były dla mnie odpowiednie. Jest to środowisko, w którym można być sobą i jednocześnie się rozwijać  mówi Anna Grabowska, pracująca w centrum logistycznym Amazon w Kołbaskowie koło Szczecina.

W anonimowej ankiecie, blisko 80 proc. pracowników centrów operacyjnych wystawiło najwyższe oceny za jakość pracy w Amazon w Polsce. Zdrowie pracowników jest absolutnym priorytetem, dlatego we wszystkich centrach logistycznych Amazon w Polsce pracuje ponad 2 300 osób przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W każdym budynku znajdują się automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED), apteczki pierwszej pomocy oraz profesjonalne, całodobowe punkty medyczne

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa w Polsce ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju. Dotychczas firma stworzyła ponad 25 000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Świebodzinie, Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrach Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. 

Klienci z całej Polski znajdą na stronie Amazon.pl ponad 250 mln produktów w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy.