:

Allegro zajmie 36 500 m kw. w A2 Warsaw Park

Panattoni przygotuje 36 500 m kw. powierzchni magazynowej dla Grupy Allegro. Firma wprowadzi się do A2 Warsaw Park. Nowa lokalizacja pozwoli Allegro rozwijać usługi logistyczne dedykowane firmom sprzedającym na platformie i przyspieszyć czas realizacji zamówień.


mat. pras.
– Największy wybór i najniższe ceny na rynku oraz wygoda, to najważniejsze cechy zakupów na Allegro. Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, przejmie od firm najbardziej czasochłonne i kosztogenne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i promowaniu swoich ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy – komentuje Grzegorz Czapski z Allegro.

– Panattoni odpowiadając na potrzeby największych graczy handlu w internecie takich jak Grupa Allegro, zaspokaja również oczekiwania samych konsumentów. To właśnie dzięki dedykowanym rozwiązaniom pod e-commerce stale rosnąca grupa użytkowników platformy może liczyć na terminowe realizacje swoich zamówień. Już dziś 70 proc. internautów korzysta z zakupów on-line, zaopatrując się również w artykuły pierwszej potrzeby – co w czasie pandemii ma kolosalne znaczenie dla funkcjonowania nie tylko społeczeństwa, ale i gospodarki – zauważa Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Wszędzie dobrze, ale w A2 Warsaw Park najlepiej

Allegro wybierając lokalizację, postawił na A2 Warsaw Park. Kompleks o łącznej powierzchni blisko 104 000 m kw., jest już wynajęty w całości, a został dostarczony w środku sytuacji pandemicznej – w czerwcu br. – stając się największą realizacją na rynku magazynowym w tym roku oraz największą na rynku warszawskim w ogóle.

Dostarczenie obiektu doceniła kapituła Prime Property Prize 2020, która wręczyła firmie nagrodę za Inwestycję Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, zapewniając zarówno doskonałe połączenie ze stolicą, jak i z krajami zachodniej Europy, w tym z Niemcami.

Powierzchnia w ramach A2 Warsaw Park przeznaczona jest zarówno do magazynowania jak i lekkiej produkcji i dostosowana do potrzeb różnych najemców. Mogą oni korzystać z wygodnych placów manewrowych i bram wjazdowych z poziomu „0”. Ponadto obiekt został przygotowany zgodnie wymaganiami certyfikacji BREEAM.