Accolade zainwestuje w rozbudowę magazynów w Gorzowie Wielkopolskim

Accolade podjął decyzję o rozbudowie swojego parku przemysłowego w Gorzowie Wielkopolskim. Firma pozyskała kolejne tereny i dostarczy blisko 100 000 mkw. magazynów przemysłowych. Łączna wartość inwestycji Accolade w tym regionie wynosi 125 mln euro.


mat. pras.

Rozbudowa Gorzowa Wielkopolskiego podzielona jest na kilka etapów. Powierzchnie gotowe i w budowie są wynajmowane przez takich najemców jak Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia czy Borne. Zakupione działki pozwolą na przygotowanie nowoczesnej infrastruktury dla rosnących potrzeb obecnych najemców oraz pozyskanie kolejnych.

- Gorzów Wielkopolski to miasto, które na przestrzeni lat, w wyniku przemian historycznych i gospodarczych, przeżywało wzloty i upadki, wielokrotnie udowadniając swoją przedsiębiorczość i gotowość do rozwoju. Jestem przekonany, że umiejętność przekształcenia się z ośrodka przemysłu ciężkiego i wykorzystania szans, które niesie ze sobą rozwój nowoczesnego biznesu, to w dużej mierze zasługa jego mieszkańców, tworzących wspólnotę ludzi z inicjatywą i energią do działania. Dzisiejszy Gorzów wykorzystuje swoje świetne położenie, infrastrukturę drogową i coraz mocniej zaznacza swoją obecność na logistyczno-magazynowej mapie Polski. Dobitnie udowadnia, że ma wiele do zaoferowania - komentuje Michał Białas, Country Head Accolade Polska.

Duży potencjał dla przedsiębiorców

Kompleks w Gorzowie Wielkopolskim położony jest 8 kilometrów od centrum miasta i oferuje doskonałą lokalizację blisko granicy z Niemcami, co stanowi duży potencjał dla przedsiębiorców przenoszących swoje centra logistyczne i lekką produkcję do regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przyjazne warunki życia mieszkańców oraz infrastruktura miejska sprawiają, że lokalizacja ta jest również atrakcyjna dla wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

- Rozszerzenie naszej działalności w Gorzowie jest kluczowym elementem strategicznego rozwoju wzdłuż zachodniej granicy, gdzie jesteśmy obecni również w Goleniowie, Szczecinie, Zielonej Górze i Legnicy. W naszych oczach Gorzów Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem magazynowo-logistycznym, który czerpie korzyści również z położenia w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - jednej z najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w Polsce - dodał Michał Białas.

Wszystkie nowe projekty Accolade w Gorzowie Wielkopolskim aspirują do wysokiego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie "Excellent" i posiadają szereg rozwiązań skoncentrowanych na zaawansowanych ekologicznych, wysokooszczędnych systemach energetycznych i doskonałej gospodarce wodnej. Accolade dąży również do wzbogacenia otoczenia parku, w tym przypadku poprzez zagospodarowanie terenu z drzewami, krzewami i łąkami kwiatowymi, a także zapewnienia pracownikom dodatkowych udogodnień, takich jak stacje ładowania rowerów i pojazdów elektrycznych czy zielona architektura obiektu.