7R sprzedaje magazyn w 7R Park Kraków

7R i Generali Real Estate sfinalizowały proces przejęcia przez fundusz inwestycyjny budynku logistycznego 7R Park Kraków IX. To druga transakcja między partnerami w tym roku.


mat. pras.

Z początkiem grudnia Generali Real Estate, działając w imieniu paneuropejskiego funduszu “Generali Real Estate Logistics Fund” (GRELF), zarządzanego przez Generali Real Estate S.p.A SGR, sfinalizowało przejęcie obiektu 7R Park Kraków IX w Kokotowie. Pierwsza akwizycja logistyczna tego funduszu w Polsce dotyczyła innego kompleksu dewelopera 7R – 7R Park Gdańsk II w Kowalach.

7R Park Kraków IX to inwestycja będąca częścią największego w portfolio dewelopera parku logistycznego zlokalizowanego w Kokotowie – 7R Park Kraków. Kompleks składaja się z 10 budynków o łącznej powierzchni ponad 245 000 mkw. Budynek IX ma powierzchnię 33 600 mkw. i jest w pełni wynajęty. Swoje operacje ulokowały tu firmy Answear.com (zajmująca także powierzchnie w innych obiektach parku), ESA Logistika oraz Styler.

- Cieszymy się, że dzięki drugiej akwizycji w Polsce możemy kontynuować naszą europejską ekspansję w obszarze logistyki, realizowaną za pośrednictwem naszego ogólnoeuropejskiego funduszu dedykowanego GRELF. Cieszymy się również, że w tym roku ponownie współpracujemy z 7R. Zarządzając aktywami logistycznymi o wartości ponad 1 miliarda euro, pod koniec 2021 r. nasz portfel aktywów logistycznych we Francji, Włoszech i Polsce powiększy się o 145 000 mkw. łącznie z istniejącymi aktywami i tymi, które będą dostarczone w 2022 r. W kolejnych latach będziemy kontynuować naszą ekspansję w wyznaczonych krajach - mówi Pierre-David Baylac, dyrektor ds. logistyki w Generali Real Estate.

7R Park Kraków wyróżnia się doskonałą lokalizacją i dostępem do kluczowej infrastruktury. Bliskość drogi ekspresowej S7 oraz autostrady A4, a także dogodny dostęp do komunikacji miejskiej i podmiejskiej gwarantują znakomite połączenie, także dla pracowników.

- To dla nas niezwykle ważne, że Generali Real Estate po raz kolejny wybrało nasz park rozbudowując swoje portfolio nieruchomości logistycznych. Atrakcyjność budynków, które 7R od lat dostarcza na rynek, jest zagwarantowana m.in. przez wysoką jakość tych obiektów przekraczających standardami przyjęte normy, chociażby w kwestii efektywności energetycznej, a także doskonałą lokalizację oraz rozwiązania proekologiczne. To kluczowe elementy, ważne zarówno dla najemców, pracowników, jak i inwestorów - mówi Łukasz Jachna, Chief Capital Markets  Officer, członek zarządu w 7R.