3 nowe centra logistyki ID Logistics

ID Logistics uruchomił w Polsce centrum dystrybucyjne dla dużej sieci handlowej i 3 centra logistyki dla jednego z największych globalnych liderów branży e-commerce/B2C.


mat. pras.

- ID Logistics zakończył kolejny kwartał intensywnej działalności, zarówno we Francji, jak i na arenie międzynarodowej, gdzie tempo wzrostu utrzymuje się na stałym poziomie. Dodatkowo, oprócz osiągnięcia dobrych wyników finansowych, Grupa nadal korzysta ze swojego doświadczenia w zakresie obsługi e-commerce, co stanowiło podstawę większości nowych projektów rozpoczętych w tym kwartale - mówi Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics.

ID Logistics notuje dobrą dynamikę w III kwartale

W III kwartale ID Logistics odnotował znaczący wzrost przychodów o 13,6 proc. w ujęciu sprawozdawczym i like-for-like, do 468,2 mln euro. Dla przypomnienia, w III kw. ub.r. firma odnotowała odbicie i wzrost przychodów o 7,3 proc., po złagodzeniu warunków lockdownu, związanego z Covid-19, odczuwanego w większości krajów, w których prowadzi działalność.

We Francji, rynku macierzystym, przychody ID Logistics wzrosły o 4 proc. do poziomu 191,1 mln euro. Poza Francją, na rynkach międzynarodowych, w III kw. rosnące przychody osiągnęły poziom 277,1 mln euro i zwiększyły się o 21,4 proc., w ujęciu sprawozdawczym i like-for-like.

ID Logistics zakończył pierwsze 9 miesięcy br. z przychodami w wysokości 1,36 mld euro i wzrostem na poziomie 14,5 proc. (16,3 proc. like-for-like). W analogicznym okresie ub.r. wzrost przychodów wyniósł 5,3 proc.

Od początku roku ID Logistics otworzył 20 nowych magazynów (7 we Francji i 13 na świecie), tym samym wyprzedzając założenia planu biznesowego na 2021 r. W samym tylko III kw. Grupa uruchomiła 11 nowych operacji, z których ponad połowa dedykowana jest e-commerce.

Nowe kontrakty firmy

W III kwartale ID Logistics był zapraszany do wzięcia udziału w wielu przetargach. W tym czasie Grupa wygrała lub rozpoczęła realizację nowych kontraktów. Wśród przykładów wymienić można: 

- w Polsce ID Logistics uruchomił centrum dystrybucyjne dla dużej sieci handlowej i 3 centra logistyki dla jednego z największych globalnych liderów branży e-commerce/B2C. Łączna powierzchnia nowych magazynów wynosi 209 tys. mkw., a za ich obsługę odpowiada zespół ponad 2 tys. pracowników. ID Logistics znacząco rozbudował też powierzchnię i procesy operacyjne w magazynie globalnego lidera e-commerce pod Wrocławiem, 

- we Francji, ManoMano, lider rynku e-commerce w branży DIY, powierzył ID Logistics zarządzanie nowym, krajowym centrum logistycznym o powierzchni 36 tys. mkw. Docelowo magazyn ma być obsługiwany przez ponad 200 – osobowy zespół,

- w Belgii operator uruchomi nowy magazyn o powierzchni 15 tys. mkw. dla firmy Impermo, jednego z belgijskich liderów w produkcji płytek i parkietów. Docelowo obiekt ma zostać rozbudowany do 50 tys. mkw.,

- w Argentynie ID Logistics, wspierając rozwój firmy Dia, głównego gracza w sektorze handlu detalicznego, otwiera nowy magazyn o powierzchni 11 tys. mkw., który ma centralizować obsługę produktów drogeryjnych i higienicznych.

ID Logistics jest na dobrej ścieżce do kontynuacji rozwoju przynoszącego zyski, będąc jednocześnie czujnym na wpływ sytuacji związanej z Covid-19. Teraz zespoły ID Logistics koncentrują się na obsłudze operacji, które będą realizowane w ostatnim kwartale (Black Friday, końcówka roku), tak aby sprostać wyzwaniom związanym z dynamicznym wzrostem aktywności. Firma nadal sprawdza możliwości rozwoju zewnętrznego, w szczególności w Europie Północnej i USA.