Aktualności

BTS dla Action o powierzchni 60 tys. m kw. w Bieruniu


23-09-2021

Panattoni dla sieci dyskontów non-food Action finalizuje centrum logistyczne w Bieruniu o powierzchni 60 800 m kw., z czego ponad 58 000 m kw. zajmie część magazynowa. Obiekt BTS będzie gotowy jeszcze we wrześniu br. i usprawni procesy logistyczne firmy w Polsce południowej i centralnej oraz w Europie. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Dwie dekady współpracy IKEA i FM Logistic


21-09-2021

Mija 20 lat od rozpoczęcia współpracy pomiędzy FM Logistic z IKEA w obszarze logistyki kontraktowej. Przez dwie ostatnie dekady operator dostarcza usługi logistyczne w jednym z największych Centrów Dystrybucji IKEA na świecie w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego.

Jysk zostaje w Logistic City Piotrków


21-09-2021

Sieć JYSK przedłużyła umowę najmu magazynu klasy A o powierzchni niemal 70 tys. mkw. na terenie Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim. Park należy do portfela zarządzanego przez REINO IO Logistics.

Panattoni pierwszym deweloperem przemysłowym z BREEAM Excellent w standardzie


17-09-2021

Panattoni jako pierwszy deweloper branży wprowadza certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent do standardu swoich obiektów. Do dziś Panattoni dostarczyło blisko 5,7 mln m kw. powierzchni potwierdzonej zielonymi certyfikatami i prowadzi w rankingu ekologicznego budownictwa przemysłowego.

MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie


15-09-2021

MDC² zapowiada nowy projekt w centrum Polski. MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie. W sumie dostarczy 65 tys. mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej. Oddanie do użytku jest planowane w trzecim kwartale 2022 r.

Gotowy jest już zakład produkcyjny dla firmy Leviat w Kaliszu


13-09-2021

Panattoni ukończył fabrykę dla firmy Leviat - globalnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań m.in. dla sektora budowlanego. Inwestycja o powierzchni 40 000 m kw. powstała w Kaliszu i zastąpiła dotychczasowy zakład firmy.

Frontier Park Wrocław w budowie


09-09-2021

Rozpoczęła się budowa Frontier Park Wrocław – pierwszego projektu Frontier Estates w Polsce. Działka Frontier Park Wrocław jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, prowadzącej do oddalonej o 150 km na zachód granicy z Niemcami, czy oddalonych o 180 km w wschód Katowic.

Panattoni rozszerza swoją obecność w Europie. Wchodzi na rynek francuski


08-09-2021

Panattoni kontynuuje ekspansję na rynku europejskim i otwiera biuro w Paryżu. Salvi Cals objął stanowisko Managing Directora francuskiego oddziału.

Będzie kolejne centrum dystrybucyjne dla Biedronki


06-09-2021

Biedronka buduje w Stawigudzie pod Olsztynem swoje siedemnaste centrum dystrybucyjne w naszym kraju - informuje olsztyn.wyborcza.pl.

Generali Real Estate zakończyło przejęcie 7R Park Gdańsk II


03-09-2021

Generali Real Estate debiutuje na polskim rynku. Zakończyło się właśnie przejęcie 7R Park Gdańsk II w Kowalach. To pierwsza inwestycja funduszu w Polsce.

4 tysiące paneli fotowoltaicznych na dachu obiektu logistycznego LPP


01-09-2021

Trwają prace wykończeniowe na terenie nowego Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim. W ramach wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku na dachu budynku zainstalowano 4 tysiące paneli fotowoltaicznych.

E-commerce i automotive parkują w Panattoni Park Tychy


01-09-2021

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Tychy i wynajmuje ponad 38 000 m kw. dwóm najemcom. Pierwszy z nich to wchodzący na polski rynek U-Form, należący do grupy Tiberina – czołowego dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA. Drugi to Nodium Group – właściciel sklepów internetowych sport-shop.pl i nodik.pl, który w ramach kompleksu skonsoliduje oraz powiększy swoją dotychczasową powierzchnię magazynową.

Poczta Polska inwestuje w automatyzację procesów logistycznych


31-08-2021

Około 158 mln zł wyda Poczta Polska na inwestycję, która ma zautomatyzować procesy logistyczne. Poczta podpisała umowę na zakup trzech sorterów do automatycznego sortowania przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych.

Grupa Muszkieterów w Panattoni Park Sosnowiec I


26-08-2021

Grupa Muszkieterów podpisała umowę najmu powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. W sumie sieć zajmie 13 tys. mkw.

Netto powiększa magazynowe zaplecze o centrum w Teresinie


25-08-2021

Dotychczasowe zaplecze logistyczne Netto powiększa się o centrum dystrybucyjne w Teresinie. Zostało ono przejęte w ramach transakcji zakupu polskiej części biznesu Tesco przez Salling Group, właściciela sieci Netto.

Ruszyła budowa Panattoni Park Rzeszów Airport II


23-08-2021

Panattoni rozwija Panattoni Park Rzeszów Airport II. Na terenie inwestycji powstanie także obiekt typu BTS o powierzchni blisko 11 300 m kw. dla amerykańskiej firmy BorgWarner. To notowany na nowojorskiej giełdzie producent podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów.

Wzrost przeładunków w Porcie Gdynia


20-08-2021

O 12,5 proc. wzrosły w pierwszych siedmiu miesiącach 2021 roku przeładunki w Porcie Gdynia w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Taki komunikat przedstawił w komunikacie Port Gdynia.

MDC² rusza z nową inwestycją na Górnym Śląsku


16-08-2021

MDC² nabył nową działkę inwestycyjną pod realizację projektu magazynowo-logistycznego na Górnym Śląsku. Obiekt będzie zlokalizowany w Gliwicach, u zbiegu autostrad A1 i A4. MDC² Park Gliwice dostarczy 52 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej.

Accolade zainwestuje w rozbudowę magazynów w Gorzowie Wielkopolskim


12-08-2021

Accolade podjął decyzję o rozbudowie swojego parku przemysłowego w Gorzowie Wielkopolskim. Firma pozyskała kolejne tereny i dostarczy blisko 100 000 mkw. magazynów przemysłowych. Łączna wartość inwestycji Accolade w tym regionie wynosi 125 mln euro.

7R buduje BTS dla firmy Aluprof. Obiekt powstaje na Śląsku


12-08-2021

Deweloper 7R buduje Międzyrzeczu na Śląsku wysokiej klasy obiekt magazynowy dla Aluprof. Planowany termin oddania do użytku obiektu, zlokalizowanego przy drodze ekspresowej S52, niedaleko węzła Bielsko-Biała Komorowice, przypada na początek 2022 roku.

Pierwszy magazyn Panattoni Wałbrzych już gotowy


11-08-2021

Atlas Ward Polska zakończył pierwszy etap inwestycji w Wałbrzychu, realizowanej dla firmy Panattoni. Prace rozpoczęły się cztery miesiące temu.