Aktualności

Pierwsza taka inwestycja w Polsce. BMW w Świecku


20-10-2017

W Świecku budowany jest nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 32 tys. m kw. dla Grupy BMW. Obiekt będzie służył jako centrum dystrybucyjne części zamiennych na rynek Polski i Wschodnich Niemiec. Magazyn buduje Goodman. Będzie to pierwsza inwestycja dewelopera dla Grupy BMW w Polsce i jednocześnie czwarty projekt dla giganta motoryzacyjnego w Europie kontynentalnej. Przy transakcji doradzali eksperci z JLL.

Magazyny dla małych i średnich firm w Łódzkiej SSE


19-10-2017

Władze Łódzkiej SSE poinformowały o nowej inwestycji na terenie strefy. Powstać ma hala magazynowo-produkcyjna, której powierzchnie mają być przeznaczone na wynajem w szczególności dla MSP.

Będzie nowa siedziba firmy Defalin


19-10-2017

Powstanie nowa siedziba firmy Defalin. Inwestycja warta ok. 40 mln zł powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, Podstrefa Świebodzice. Wybudowane zostaną dwie nowe hale produkcyjne oraz powierzchnia biurowa i magazynowa.

Poczta Polska zainwestuje w rozwój sieci logistycznej


19-10-2017

Poczta Polska zainwestuje w rozwój - głównie sieci logistycznej - 1 mld zł do roku 2021 - poinformował prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Najwięcej pieniędzy pochłonie wybudowanie centralnego hubu logistycznego, czyli sortowni do obsługi krajowego i międzynarodowego e-commerce.

Colian Logistic wybrał park magazynowy P3 Poznań


18-10-2017

Firma Colian Logistic wynajęła 9 000 m kw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym P3 Poznań. Eksperci z JLL reprezentowali Spółkę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu.

Trzecia inwestycja Guardian Glass w Polsce


18-10-2017

Guardian Glass – jeden z czołowych producentów szkła na świecie, po raz kolejny wybrał Polskę. Nowy zakład powstanie w pobliżu już istniejącego, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to największa prowadzona od podstaw inwestycja kapitałowa w historii firmy.

Legnica sprzedała teren inwestycyjny za prawie 6 mln zł


18-10-2017

Firma ASC Workers ze Świebodzic kupiła od miasta ponad 7-hektarową działkę za ponad 5,9 mln zł. To jedna z czterech wystawionych na sprzedaż działek z obszaru Legnica II, w rejonie ulic Jaworzyńskiej, Myśliwskiej, Boiskowej i Handlowej.

Nowe centrum logistyczne Westwing Home & Living


18-10-2017

Firma Westwing Home & Living przeniosła swoje centrum logistyczne do Parzniewa. Firma wynajęła 4,2 tys. m kw. powierzchni magazynowej w nowo otwartym parku Hillwood Pruszków, zlokalizowanym 3 km od węzła autostrady A2.

Biedronka uruchomiła kolejne centrum dystrybucyjne


17-10-2017

Sieć Biedronka otworzyła swoje 16 centrum dystrybucyjne. Obiekt zlokalizowano w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Metalowców 6. Będzie on obsługiwać 200 sklepów w województwach: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Koszt inwestycji to 113 mln zł.

150 kilometrów nowych dróg jeszcze w tym roku


17-10-2017

Prawie 150 kilometrów nowych dróg zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku - informuje o tym tvn24bis.pl. Nowe drogi pojawią się w województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

Bridgestone zapowiedział rozbudowę fabryk w Polsce


17-10-2017

Koncern Bridgestone zapowiedział rozbudowę fabryk w Poznaniu i Stargardzie. Na inwestycje w Polsce zamierza przeznaczyć 194 mln euro. Inwestycja zostanie zrealizowana w najbliższych pięciu latach.

Rośnie Łódzka SSE


16-10-2017

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna złożyła wniosek do Ministerstwa Rozwoju o włączenie do niej ponad 5 ha gruntu. Działka, o którą chce wzbogacić się strefa znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim. Jest uzbrojona, z dostępem do bocznicy kolejowej.

LG Chem zainwestuje w Polsce 4,5 miliarda złotych


13-10-2017

Koło Wrocławia powstanie fabryka baterii do aut elektrycznych. LG Chem zainwestuje w Polsce 4,5 miliarda złotych. – Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski – oświadczył wicepremier Mateusz Morawiecki.

Firma Meble Polskie wybuduje kompleks produkcyjno-magazynowy


13-10-2017

Meble Polskie kupiły 4 ha gruntu pod budowę kompleksu produkcyjno-magazynowego. Spółka wygrała miejski przetarg na zakup gruntu o powierzchni 4 ha, położonego w Zamościu (woj. lubelskie).

SSE Euro-Park Mielec odmieniła Lublin


13-10-2017

Istniejąca od dziesięciu lat w Lublinie podstrefa SSE Euro Park Mielec spowodowała, że miasto wróciło na mapą ośrodków przemysłowych - pisze "Rzeczpospolita" w dodatku "Życie Lubelszczyzny".

Proces wymiany oświetlenia zewnętrznego w parkach logistycznych Segro zakończony


10-10-2017

Firma Segro zakończyła wymianę oświetlenia zewnętrznego we wszystkich swoich parkach logistycznych w całej Polsce. Łącznie, w ciągu sześciu miesięcy, w obiektach zainstalowano ponad 3,5 tys. nowoczesnych opraw LED, które zastąpiły dotychczasowe oświetlenie fasad, parkingów i ulic.

Łódź wśród najbardziej pożądanych lokalizacji logistycznych


10-10-2017

Prologis, podczas targów Expo Real 2017, przyznał nagrody 100 Najbardziej Pożądanych Lokalizacji Logistycznych w Europie. Jedną z najlepszych lokalizacji poza Europą Zachodnią okazała się Łódź.

Wspólny projekt MLP i J.W. Construction


09-10-2017

J.W. Construction oraz MLP Group otwierają nowe centrum logistyczne w Szczecinie. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych w ramach projektowanego parku MLP Szczecin wyniesie 60 tys. m kw.

Warmińsko-Mazurska SSE planuje magazyny


06-10-2017

1,67 mld zł mają wynieść nakłady inwestycyjne firm, które uzyskały w tym roku zezwolenia na rozpoczęcie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - podała WMSSE.

Nowa firma zainwestuje w Łódzkiej SSE


05-10-2017

Belgijska firma Ontex zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i w podstrefie w Radomsku wybuduje fabrykę. Inwestycja jest szacowana na ok. 40 mln euro.

Śląskie Centrum Logistyczne ma nowego najemcę


04-10-2017

Firma Frigoglass podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu 1 822 m kw. powierzchni w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Z tego 1 786 mkw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a pozostałe 36 m kw. na cele biurowo - socjalne.