Aktualności

Rohlig Suus Logistics z nowym centrum na Pomorzu


10-08-2020

Trójmiasto staje się kluczowym miejscem na logistycznej mapie Polski. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.

Hillwood Słubice z pozwoleniem na użytkowanie


06-08-2020

Hillwood Polska zakończył budowę centrum magazynowo-produkcyjnego w Słubicach i uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie. Budynek oferuje najemcom prawie 21,5 tys. mkw. powierzchni.

Operator ARP i Katowicka SSE z umową na komercjalizację hali Kucelin


05-08-2020

11 tys. mkw. powierzchni, 12 metrów wysokości, blisko 190 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych – to parametry nowoczesnej hali magazynowej Częstochowskiego Parku Przedsiębiorczości Kucelin. Spółka Operator ARP i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisały umowę na pozyskiwanie najemców dla tego obiektu.

Budowa parku MLP Gliwice zakończona


04-08-2020

MLP Group właśnie zakończył na Górnym Śląsku budowę parku logistycznego MLP Gliwice. Na terenie centrum znajdują się, wynajęte już w całości, trzy nowoczesne obiekty magazynowe klasy A o łącznej powierzchni 44 377 mkw.

Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Business Center Łódź III


03-08-2020

Panattoni kolejny raz z firmą Terg – właścicielem sieci elektromarketów Media Expert. Najemca skorzysta z ponad 12 000 m kw. w Panattoni Business Center Łódź III, położonym w dzielnicy Widzew. Przedsiębiorstwo wprowadzi się do obiektu we wrześniu 2020.

Raben z Makro w nowym magazynie w A2 Warsaw Park


31-07-2020

Raben Logistics Polska wynajmuje wraz z firmą MAKRO Cash & Carry Polska nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. mkw. zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

Hillwood buduje centrum dla DPD


30-07-2020

Hillwood rozpoczął w Szczecinie budowę centrum logistycznego dla firmy DPD Polska. Budynek o powierzchni prawie 5 tys. mkw. powstaje w systemie build to suit (BTS).

Dwa warszawskie parki magazynowe zmienią właściciela


30-07-2020

City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II, zlokalizowane odpowiednio przy ul. Szyszkowej i ul. Odlewniczej w Warszawie, zmieniły właściciela. Grupa Marvipol oraz Grupa Panattoni, będące właścicielami ww. obiektów, sfinalizowały umowę ich sprzedaży do LaSalle Investment Management. Wartość transakcji sprzedaży obu parków z blisko 25 tys. mkw. łącznej powierzchni wynajmowalnej, to blisko 29 mln EUR.

Amazon szykuje nową inwestycję. Łódzkie centrum ma być gigantyczne


28-07-2020

Amazon podjął decyzję o dalszym rozwoju swojej inwestycji w Łodzi. Firma zamierza powiększyć powstające w Łodzi centrum logistyczne o kolejne 33 tys. mkw. i stworzyć 500 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższego roku.

Nowy magazyn centralny Makro na terenie Panattoni A2 Warsaw Park


28-07-2020

Od czerwca br. hale Makro zaopatrywane są w artykuły przemysłowe oraz spożywcze niewymagające temperatury kontrolowanej z nowego magazynu centralnego. Operacje logistyczne w tym obiekcie prowadzi firma Raben Logistic Polska, która od wielu lat zapewnia Makro obsługę logistyczną. Nowy obiekt wyróżnia zaawansowany poziom rozwiązań technicznych.

Panattoni buduje dla AZZ Specialty Welding Europe. 12 820 m kw. powstaje w Radomiu


23-07-2020

Panattoni zbuduje zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe. Obiekt o powierzchni 12 820 m kw. powstanie w Radomiu. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał br., a najemca będzie się mógł do niego wprowadzić w marcu 2021 roku.

Ruszył zakład Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim


22-07-2020

W Konstantynowie Łódzkim w inwestycji 7R ruszył zakład produkcyjny Medezin. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

BWI Group wprowadził się do pasywnego budynku od 7R


21-07-2020

BWI Group, globalny koncern zajmujący się projektowaniem i produkcją części zawieszeń samochodowych, wprowadził się do unikalnego w skali Europy pasywnego budynku. W podkrakowskich Balicach działać będzie centrum badawczo-rozwojowe grupy, w którym będą prowadzone prace nad zaawansowanymi technologiami zwiększającymi funkcjonalność amortyzatorów.

Panattoni Park Ruda Śląska II z najemcami


20-07-2020

Powstający na Śląsku kompleks magazynowy Panattoni Park Ruda Śląska II zapełnia się najemcami. Inwestycja zaoferuje blisko 57 tys. mkw. powierzchni, z czego blisko 45 tys. mkw. zostało już wynajętych firmom Dywidag i LATEX Opony SA.

Nowa Huta kusi inwestorów. 17 nowych działek


16-07-2020

Do końca listopada przyszłego roku zostanie przygotowana pod przyszłe inwestycje przemysłowe i usługowe północna część Strefy Aktywności Gospodarczej "Nowa Huta Przyszłości" (SAG), która powstanie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego "Branice" - informuje propertynews.pl.

Lidl zbuduje na Węgrzech nowe centrum logistyczne


15-07-2020

Lidl zbuduje na Węgrzech za 98,5 mln euro nowe centrum logistyczne. Rząd węgierski wesprze tę inwestycję sumą 3,4 mln euro.

DHL łączy siły z DL Invest. Współna inwestycja na starcie


13-07-2020

DHL Supply Chain Polska oraz DL Invest Group zawarły umowę współpracy dotyczącą wspólnej realizacji centrum logistycznego DL Invest Park Psary. Bezpośrednio przy DK-86 w Psarach w woj. śląskim powstaną nowoczesne budynki magazynowe o powierzchni całkowitej przekraczającej 200 tys. mkw.

BTS w Gliwicach z BREEAM Very Good - proces certyfikacji 210 000 m kw. zakończony


13-07-2020

Panattoni zakończył proces certyfikacji metodą BREEAM 2016 New Construction na poziomie Very Good dla obiektu BTS Amazon w Gliwicach. Powierzchnia 210 tys. mkw. została poddana wielokryterialnej ocenie osiągając bardzo dobre wyniki m.in. za systemy energetyczne i oszczędzania wody oraz za ekologię i zagospodarowanie terenu.

Hillwood Targówek. Zakończyły się prace konstrukcyjne


10-07-2020

Zakończyły się prace konstrukcyjne w pierwszym budynku parku logistycznego Hillwood Targówek przy ul. Bardowskiego w Warszawie. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a budowa właśnie osiągnęła swój półmetek. Pierwsza hala o powierzchni prawie 25 tys. mkw., zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

Deichmann przedłużył umowę w Prologis Park Wrocław III


10-07-2020

Deichmann przedłużył umowę najmu 13 tys. mkw. powierzchni magazynowych w centrum Prologis Park Wrocław III oraz powiększył zajmowaną powierzchnię o dodatkowe 7 tys. mkw.

GLP finalizuje transakcję zakupu nieruchomości logistycznych Grupy Goodman


09-07-2020

Firma GLP sfinalizowała transakcję zakupu portfela nieruchomości logistycznych Grupy Goodman w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Dzięki temu GLP jest już obecne w 11 krajach Europy.