Najnowsze publikacje

UniPack Maciejko pozostaje w Peakside - Logistics Point Piaseczno


15 maja 2023 | Wybrane transakcje

UniPack renegocjował umowę najmu powierzchni w obiekcie należącym do Peakside - Logistics Point Piaseczno. W ramach współpracy zakontraktowano ponad 5 tys. mkw przestrzeni na potrzeby magazynowania oraz biurowo-socjalne. W procesie transakcyjnym najemcę wspierała firma JLL Polska, wiodący doradca na rynku nieruchomości w Polsce.

Carlsberg Supply Company Polska S.A. przedłuża najem w Parku Szczecin Trzebusz


1 marca 2023 | Wybrane transakcje

Przedsiębiorstwo Carlsberg Supply Company Polska S.A., należące do koncernu piwowarskiego Carlsberg Group zdecydowało się kontynuować najem powierzchni w Parku Szczecin Trzebusz. Wsparcie najemcy podczas procesu negocjacji warunków zapewnili eksperci JLL.

DSV Solutions zostaje w Panattoni Park Janki


27 lutego 2023 | Wybrane transakcje

WARSZAWA, 27 lutego 2023 r. – Firma DSV Solutions będąca wiodącym dostawcą w branży TSL zdecydowała się przedłużyć najem prawie 26 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Janki II. Proces negocjacji warunków umowy był wspierany przez ekspertów JLL.

Atman sp. z o.o. inwestuje w Ożarowie Mazowieckim


4 stycznia 2023 | Wybrane transakcje

Czołowy dostawca usług teleinformatycznych Atman sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zakupił teren inwestycyjny o powierzchni bliskiej 6 ha w Duchnicach w gminie Ożarów Mazowiecki. Proces transakcji obejmujący wsparcie inżynieryjne oraz przygotowanie formalności administracyjno-prawnych zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL.

Rynek magazynowy pod naciskiem zewnętrznych czynników gospodarczych


12 grudnia 2022 | Raporty

Firma doradcza JLL przeanalizowała sytuację na rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w okresie obejmującym I-III kwartał 2022 roku. Opracowanie zebranych danych pozwoliło wyróżnić kilka trendów, którymi są:

Znany e-commerce wprowadzi się do GLP Wrocław


21 września 2022 | Aktualności

Nowy najemca z branży e-commerce wynajął 40 tys. m2 w centrum logistycznym GLP Wrocław V.

Niemiecki inwestor kupił obiekt BTS od Panattoni


19 września 2022 | Aktualności

Nowoczesny budynek BTS od Panattoni trafił w ręce niemieckiego inwestora.

Hillwood buduje nowy obiekt w Łodzi


16 września 2022 | Aktualności

Deweloper Hillwood Polska realizuje budowę centrum logistycznego w Łodzi.

Panattoni wybudowało fabrykę dla Corning Incorporated


14 września 2022 | Aktualności

Deweloper Panattoni zakończył budowę obiektu w formule BTS dla firmy Corning Incorporated w Mszczonowie pod Warszawą.

Nowy najemca w Park P3 Piotrków


12 września 2022 | Aktualności

Polski producent pokryć dachowych i elewacyjnych wynajął powierzchnię 10 000 m2 w Parku P3 Piotrków. Zakontraktowana przestrzeń zostanie przeznaczona pod składowanie, magazynowanie oraz lekką produkcję.

Ideal Idea rozwija park w Warszawie


9 września 2022 | Aktualności

Ideal Idea powiększa park magazynowy City Park położonym na pograniczu Warszawy i Raszyna.

Firma odzieżowa wprowadza się do Fortress Logistic Park Bydgoszcz


7 września 2022 | Aktualności

Polska firma odzieżowa wynajęła powierzchnię 2100 m2 w Fortress Logistic Park Bydgoszcz. Decyzja najemcy podyktowana była kilkoma warunkami m.in.: wysokością składowania, lokalizacją oraz organizacją procesów dostaw.

Panattoni rozbudowuje kampus dla inwestora z Uniejowa


5 września 2022 | Aktualności

Producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej zdecydował o powiększeniu swojego kampusu firmowego o 33 tys. m2. Inwestycja powstaje we współpracy z deweloperem Panattoni, a jej zakończenie zaplanowano na Q1 2023 r.

Ekspert w budowie parków handlowych debiutuje na rynku magazyny


2 września 2022 | Aktualności

Już niebawem na rynku magazynowym pojawią się nowe obiekty, których wykonawcą zostanie firma realizująca parki handlowe.

W Gorzowie Wielkopolskim powstaje kompleks logistyczny


31 sierpnia 2022 | Aktualności

W drugiej połowie sierpnia rozpoczęto budowę centrum dystrybucyjnego w Gorzowie Wielkopolskim na potrzeby niemieckiego inwestora z branży transportowo- logistycznej. Nowy obiekt ma usprawnić obsługę wciąż rosnącego rynku e-commerce.

Pierwsze półrocze 2022 powtórką sprzed roku


30 sierpnia 2022 | Raporty

Firma doradcza JLL podsumowała pierwsze półrocze 2022 r. na rynku magazynowym, analizując zachowania jego uczestników. Ze zgromadzonych informacji wynika, że:

Hillwood poszerzy ofertę o Zgierz


29 sierpnia 2022 | Aktualności

Już niebawem w ofercie dewelopera Hillwood pojawi się kolejny park magazynowy. Nowy obiekt powstanie w miejscowości Zgierz ( Polska Centralna) zaledwie 2,5 km od wjazdu na A2 oraz 15,5 km od A1.

W Polsce Centralnej powstaje ogromny terminal przeładunkowy


26 sierpnia 2022 | Aktualności

29 lipca została zawarta umowa, na mocy której w Zduńskiej Woli powstanie kontenerowy terminal przeładunkowy. Nowa inwestycja umożliwi przeładunek aż 220 tys. TEU rocznie. Realizacja projektu potrwa do końca października 2023 roku.

7R Park Lublin zostanie rozbudowany


24 sierpnia 2022 | Aktualności

Niebawem na terenie parku magazynowego 7R Park Lublin powstaną kolejne budynki. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, będzie ich aż pięć, a łączna powierzchnia przekroczy 110 tys.mkw. Każdy z obiektów zostanie objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good.

Dojrzałość polskiego rynku nieruchomości atutem dla zagranicznych inwestorów – wnioski z raportu JLL „Made in Poland”


22 sierpnia 2022 | Baza wiedzy

Jak wynika z raportu „Made in Poland”, kompleksowego przewodnika dla inwestorów - firm produkcyjnych, które rozważają rozpoczęcie działalności w Polsce, jak również dla tych, które są już obecne i rozwijają swoją działalność w naszym kraju, rynek nieruchomości przemysłowych w Europie utrzymuje dynamikę wzrostu. W trudnych latach 2020 i 2021 udowodnił swoją odporność i kluczowe znaczenie dla światowej gospodarki, a przerwane i zakłócone łańcuchy dostaw zmusiły głównych graczy do natychmiastowego działania i dostosowania swoich strategii w zakresie nieruchomości. Obecnie ruchy te kształtują przyszłość całego rynku przemysłowego.

Eko- rozwiązania w parkach MLP Group


22 sierpnia 2022 | Aktualności

Firma MLP Group planuje ograniczyć swoje oddziaływanie na środowisko naturalne i osiągnąć neutralność klimatyczną. W tym celu deweloper podjął się realizacji inicjatyw, które mają mu w tym pomóc.