+48 22 167 03 96
Magazyn 7R
Aktualności

5/13/2024

STILL zwiększa powierzchnię magazynową – firma wynajmie 4 tys. mkw. w 7R Poznań West

STILL, wiodący dostawca inteligentnego sterowania logistyki wewnętrznej, wybrał 7R Park Poznań West jako lokalizację dla swojego nowego magazynu. STILL wynajmie 4 tys. mkw. powierzchni na okres 4 lat w obiekcie w Tarnowie Podgórnym. W transakcji kompleksowego doradztwa udzielili firmie agenci JLL.

Grupa STILL jest jednym z wiodących dostawców sprzętu intralogistycznego na świecie. Jednym z silników napędzających jej sukces w Europie Środkowej jest działająca od 1995 r. firma STILL Polska. Przedsiębiorstwo stawia na kompleksową obsługę klientów w kraju, zapewniając doradztwo, serwis 24/7, wynajem krótko- i długoterminowy oraz renowację wózków używanych. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania intralogistyczne wszelkiego rodzaju, takie jak wózki widłowe czy usługi związane z ich doborem, utrzymaniem i optymalizacją pracy, a także regały magazynowe oraz systemy informatyczne i automatyzacyjne dla transportu wewnętrznego.

Rynek poznański stanowił dotychczas centralę operacji firmy w Polsce. JLL w lipcu ubiegłego roku wspierało STILL w transakcji przedłużenia umowy wynajmu powierzchni 8 tys. mkw. w BGO Poznań, na terenie której realizuje działania z zakresu serwisu i przygotowania, naprawy wózków widłowych i operacji back-office. O wyborze obiektów przeważyła cena, wielkość powierzchni i jej szybka dostępność, a także względy logistyczne, łatwość dojazdu do lokalizacji oraz oferta dodatkowych usług BGO Poznań. Teraz firma zdecydowała się na ekspansję powierzchni o magazyn w Tarnowie Podgórnym ze względu na rozwój i istniejące potrzeby biznesowe.

Cieszy nas, że możemy wspierać działania rozwojowe STILL. Firma po raz kolejny zaufała nam w kompleksowym doradztwie w procesie wyboru powierzchni i negocjacji, czego owocem jest podpisanie kolejnej umowy sprzyjającej rozwojowi STILL. 7R okazał się szczególnie korzystnym wyborem, ze względu na doskonałą lokalizację, na której zależało STILL, a także renomę tego obiektu oraz szybkość dostawy powierzchni – mówi Marcin Krupanek, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych JLL.

7R Park Poznań West to centrum logistyczne zlokalizowane w przemysłowej części Tarnowa Podgórnego:

  • Inwestycja oferuje ponad 55 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej.
  • Park oddalony jest o 800 m od drogi krajowej nr 92 i 8 km od drogi ekspresowej S11. Od centrum Poznania dzieli go 22 km, a od Portu Lotniczego Poznań Ławica 17 km.
  • Budowa obiektu przy wykorzystaniu proekologicznych rozwiązań, potwierdzonych certyfikatem BREEM.

Aktualności

Znany e-commerce wprowadzi się do GLP Wrocław

Znany e-commerce wprowadzi się do GLP Wrocław

Czytaj więcej
Niemiecki inwestor kupił obiekt BTS od Panattoni

Niemiecki inwestor kupił obiekt BTS od Panattoni

Czytaj więcej
Hillwood buduje nowy obiekt w Łodzi

Hillwood buduje nowy obiekt w Łodzi

Czytaj więcej