Szczecin, Dunikowo 21ha

Powierzchnia całkowita

21 ha

Minimalnie do wydzielenia

1 ha

Planowanie przestrzenne

Plan miejscowy

Przeznaczenie

Magazyny , Produkcja , Usługi

Lokalizacja

zachodniopomorskie, Szczecin

Szczegóły

Specjalna Strefa Ekonomiczna
Kolej
Odległość od lotniska 30 km
Węzeł autostrady 0-5 km
Rodzaj własności publiczna
Tytuł prawny własność
Liczba właścicieli 1

Opis


Nieruchomość podzielona jest na 6 terenów inwestycyjnych:

Kompleks 6 Obszar 1 ~ 1,3 ha       Kompleks 7 Obszar 1 ~ 6,5 ha

Kompleks 6 Obszar 2 ~ 1,5 ha       Kompleks 7 Obszar 2 ~ 1,5 ha

Kompleks 6 Obszar 3 ~ 4,2 ha       Kompleks 7 Obszar 3 ~ 6,3 ha

Nieruchomość położona jest w prawobrzeżnej części Szczecina, tuż przy autostradzie A6 – węzeł Szczecin Dąbie. Teren posiada dogodne połączenie z lotniskiem (30 km), portem morskim, centrum Szczecina (15 km), Berlinem oraz z drogami ekspresowymi S3 (port morski – południe Polski), S10 (Stargard Szczeciński - kierunek Toruń).

Bocznica kolejowa bezpośrednio w sąsiedztwie.

Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - obiekty produkcyjne, składy, magazyny, obiekty usługowe, bazy transportowe, wewnętrzna komunikacja kolejowa.

Pełne uzbrojenie w infrastrukturę techniczną - energia elektryczna, wodociąg, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa.

Przywileje dla przedsiębiorcy:

Możliwość zwolnienia z podatku CIT

Możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości (lokalnie)

Możliwość zakupu dowolnej powierzchni od 2 ha do 16 ha, zgodnie z potrzebami inwestora.


Okiem ekspertów

3 powody, by skorzystać z pomocy konsultanta


16-05-2016

Wybór powierzchni magazynowej z pozoru wydaje się być banalnie prosty. Jednak bez znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku może okazać się, że znalezienie odpowiedniego obiektu to kosztowny i żmudny proces. Aby uniknąć problemów warto dowiedzieć się, jakie profity niesie ze sobą współpraca z doradcą rynku powierzchni magazynowych.

Jak przygotować grunt inwestycyjny, żeby go sprzedać z sukcesem?


04-09-2015

- Wbrew temu, co może się wydawać, o sukcesie transakcji sprzedaży gruntu inwestycyjnego często nie decyduje sama lokalizacja – mówi w rozmowie z Magazyny.pl Agata Zając, Associate Director, JLL. Co w takim razie jest ważne? - W oczach inwestorów równie istotne jest właściwe przygotowanie gruntu do sprzedaży – dodaje Agata Zając.

Sprzedajesz teren inwestycyjny? Inwestorzy nie chcą kota w worku


01-07-2014

Odpowiednie przygotowanie gruntu do sprzedaży pozwala na szybkie przeprowadzenie transakcji i często decyduje o ostatecznym zakupie. Tylko jak przygotować dokumentacje? Serwis Magazyny.pl wraz z ekspertami JLL przygotował pełne kompendium informacji na ten temat.

Memorandum inwestycyjne gruntu


27-06-2014

Kluczem do sukcesu transakcji sprzedaży gruntu jest właściwe przygotowanie memorandum inwestycyjnego. Stanowi ono wyczerpujące kompendium informacji na temat potencjału danej działki w zakresie przyszłego wykorzystania go przez inwestora. To także swoista wizytówka gruntu, pokazywana potencjalnym nabywcom.