Konin – 137 ha

Minimalnie do wydzielenia

137 ha

Planowanie przestrzenne

Plan miejscowy

Przeznaczenie

Produkcja, Usługi, Magazyny

Lokalizacja

wielkopolskie, Stare Miasto

map

Podstawowe informacje

Powierzchnia całkowita 137 ha
Właściciel 1
Lokalizacja
Województwo wielkopolskie
Gmina Stare Miasto
Miejscowość Krągola/Żdżary
Odległość do:
Autostrady A2
(węzeł Konin Wschód)
1,5 km
Autostrady A2
(węzeł Modła)
5 km
Centrum Konina 10 km
Łodzi 106 km
Poznania 102 km
Intermodalnego Terminalu Kolejowego 11 km

Lokalizacja i otoczenie:

Nieruchomość położona jest w Parku Przemysłowym Konin Wschód, w gminie Stare Miasto, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A2 Konin – Wschód oraz drogi krajowej nr 72. Teren posiada łatwy dostęp do drugiego węzła autostrady A2 – Modła oraz do Intermodalnego Terminalu Kolejowego w Koninie. W obszarze Parku Przemysłowego powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 180 MW, która będzie mogła zasilać inwestycję. Infrastruktura drogowa oraz infrastruktura społeczna przygotowywane są do obsługi dużych i wymagających infrastrukturalnie inwestycji.
Teren zlokalizowany jest w regionie o tradycjach związanych z wydobyciem węgla brunatnego, który traci obecnie funkcję przemysłową, w związku z zamykaniem kopalń i elektrowni. Konin inwestuje obecnie w zielone technologie, jak fotowoltaika oraz technologie wodorowe.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego:

Teren o powierzchni 103,92 ha objęty jest obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i charakteryzuje się bardzo korzystnymi parametrami:
– Przeznaczenie terenu: produkcja, składy, magazyny
– Powierzchnia zabudowy:max. 60%
– Powierzchnia biologicznie czynna: min. 15%
– Wysokość zabudowy: max. 40m
– Wskaźnik intensywności zabudowy:max: 1,2

Obecnie trwa procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w celu objęcia przeznaczeniem przemysłowym zachodniej części terenu

Projekt inwestycyjny powstaje we współpracy podmiotów publicznych z podmiotem prywatnym - Hillwood Zaawansowane przygotowanie terenu umożliwia rozpoczęcie budowy już w pierwszym kwartale 2021 r. Istnieje możliwość realizacji obiektów produkcyjnych i magazynowych we współpracy z firmą Hillwood, która jest jednym z wiodących developerów na rynku nieruchomości komercyjnych.

Dostępność mediów:

  • Prąd: 175 MW + 180 MW z farmy fotowoltaicznej
  • Woda: 275 m3/h
  • Ścieki : 300 m3/h
  • Gaz: 12 000 Nm3/h
Nie masz czasu szukać?
Zostaw dane

Przetwarzanie...
Wiadomość została wysłana.
Coś poszło nie tak ...!


Okiem ekspertów

3 powody, by skorzystać z pomocy konsultanta


16-05-2016

Wybór powierzchni magazynowej z pozoru wydaje się być banalnie prosty. Jednak bez znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku może okazać się, że znalezienie odpowiedniego obiektu to kosztowny i żmudny proces. Aby uniknąć problemów warto dowiedzieć się, jakie profity niesie ze sobą współpraca z doradcą rynku powierzchni magazynowych.

Jak przygotować grunt inwestycyjny, żeby go sprzedać z sukcesem?


04-09-2015

- Wbrew temu, co może się wydawać, o sukcesie transakcji sprzedaży gruntu inwestycyjnego często nie decyduje sama lokalizacja – mówi w rozmowie z Magazyny.pl Agata Zając, Associate Director, JLL. Co w takim razie jest ważne? - W oczach inwestorów równie istotne jest właściwe przygotowanie gruntu do sprzedaży – dodaje Agata Zając.

Sprzedajesz teren inwestycyjny? Inwestorzy nie chcą kota w worku


01-07-2014

Odpowiednie przygotowanie gruntu do sprzedaży pozwala na szybkie przeprowadzenie transakcji i często decyduje o ostatecznym zakupie. Tylko jak przygotować dokumentacje? Serwis Magazyny.pl wraz z ekspertami JLL przygotował pełne kompendium informacji na ten temat.

Memorandum inwestycyjne gruntu


27-06-2014

Kluczem do sukcesu transakcji sprzedaży gruntu jest właściwe przygotowanie memorandum inwestycyjnego. Stanowi ono wyczerpujące kompendium informacji na temat potencjału danej działki w zakresie przyszłego wykorzystania go przez inwestora. To także swoista wizytówka gruntu, pokazywana potencjalnym nabywcom.