Magazyny do wynajęcia - Warszawa

Magazyny do wynajęcia w Warszawie i jej okolicach oferują już ponad 2,5 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej, czyniąc aglomerację warszawską jednym z największych rynków magazynowych w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022r.
  • 4 987 500 m2
    Powierzchnia całkowita
  • 273 000 m2
    Powierzchnia dostępna
  • 421 500 m2
    Powierzchnia w budowie


Bliskość atrakcyjnego rynku zbytu stolicy, strategiczne centralne położenie oraz ciągłe inwestycje w infrastrukturę drogową sprawiły, że region ten stał się również głównym krajowym ośrodkiem logistycznym.

Magazyn do wynajęcia w mieście i na przedmieściu

Warszawa zapewnia szeroki wybór magazynów do wynajęcia, zróżnicowanych pod względem wielkości modułów, czynszów czy też innych indywidualnych wymagań najemców. W granicach administracyjnych stolicy –  zwykle w południowo-zachodnich (Okęcie) i północnych (Żerań) dzielnicach – prym wiodą mniejsze magazyny, często oferujące dodatkowo reprezentacyjną powierzchnię biurową (wiodą tzw. Small Business Units).

Magazyny do wynajęcia, dysponujące często ponad 100 000 mkw. powierzchni przemysłowej i logistycznej w ramach jednego kompleksu, znaleźć można w odległości  ok. 50 km. na zachód i południowy zachód od stolicy (Teresin, Sochaczew oraz Mszczonów ) oraz w miastach satelickich (Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Nadarzyn, Piaseczno).

Powierzchnia magazynowa w centrum logistycznym Polski

Wynajmując magazyn w Warszawie i jej okolicach, najemcy zyskują dostęp do bogatego rynku konsumenckiego, wykwalifikowanej siły roboczej oraz najbardziej rozwiniętego w Polsce zaplecza do obsługi logistycznej. Aglomeracja warszawska jest jednym z największych krajowych węzłów transportowych, który składa się z 6 dróg krajowych, 8 linii kolejowych znaczenia państwowego oraz głównego portu lotniczego w kraju.

Przez region przebiegają również 3 z 10 transeuropejskich korytarzy transportowych (Helsinki – Warszawa, Berlin – Moskwa, Gdańska – Ostrawa). Ogromny potencjał logistyczny Warszawy wykorzystują nie tylko branżowi operatorzy, ale i liczne sieci handlowe oraz firmy z branży FMCG.

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Warsaw

PartnersPol Group wynajmuje więcej w MLP Teresin


17-01-2019

Firma logistyczna PartnersPol Group zwiększyła zamówienie o dodatkowe 7,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w MLP Teresin. W efekcie będzie korzystać w tym parku z łącznie blisko 30 tys. m kw.

Hillwood Ożarów II w pełni wynajęty


15-12-2016

Firma AJS Parts przeniesie się do parku magazynowego Hillwood Ożarów II, konsolidując swoje magazyny w jednym miejscu. Dzięki podpisanej umowie budynek w Parku Magazynowym Hillwood został w pełni wynajęty.

Pierwszy etap P3 Błonie wynajęty


02-12-2016

Spółka P3 rozpoczęła budowę nowego magazynu w parku P3 Błonie. Docelowa powierzchnia magazynu będzie wynosić ok. 80 000 m kw. Pierwszy etap inwestycji znalazł już najemcę.

ZING z nowym centrum dystrybucyjnym niedaleko Warszawy


30-11-2016

Przy węźle Konotopa w Jawczycach powstało centrum dystrybucyjne firmy ZING. Firma podpisała umowę najmu 14 tys. m kw. w Panattoni Park Warszawa – Konotopa. Eksperci z JLL doradzali ZING w procesie poszukiwania lokalizacji oraz negocjowaniu warunków umowy najmu.