Magazyny do wynajęcia - Gdańsk

Oferta magazynów do wynajęcia w Gdańsku to nowoczesne obiekty pod logistykę, magazynowanie i lekką produkcję, zlokalizowane przy kluczowych regionalnych i krajowych szlakach komunikacyjnych. Swoje obiekty ulokowali tu czołowi deweloperzy magazynowi, tacy jak Prologis, Panattoni czy Goodman, co daje najemcom gwarancję dostępu do najwyższej jakości powierzchni i obsługi.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020r.
 • 465 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 41 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 38 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 28 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Magazyn w Gdańsku dobrą inwestycją

Wynajmując powierzchnię magazynową w Gdańsku najemcy stają się częścią dynamicznie rozwijającego się krajobrazu biznesowego. Całe województwo Pomorskie przeżywa obecnie boom budowlany w dziedzinie infrastruktury transportowej. Liczne inwestycje są efektem napływu środków z funduszy europejskich.

Rozwój infrastruktury transportowej sprawia, że region jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje szereg zachęt i ulg, w tym zwolnienie z podatku od nieruchomości czy zwolnienie z podatku od środków transportu (dotyczy ciężarówek i autobusów). Ponadto, Gdańsk dysponuje również atrakcyjną ofertą terenów inwestycyjnych, charakteryzujących się dogodną lokalizacją, dobrym skomunikowaniem z zewnętrznym systemem drogowym, odpowiednią powierzchnią pod duże projekty inwestycyjne oraz obecnością podstawowych mediów.

Rozwój lokalnej gospodarki i napływ inwestycji stymulują porty kontenerowe, w tym terminal DCT, który w 2013 r. dołączył do grona 100 największych na świecie.

Wynajmę powierzchnie przy autostradzie A1 w Gdańsku

W odległości 10 km od Gdańska (a dokładnie w Pruszczu Gdańskim) swój początek ma autostrada A1, która pełni funkcję szlaku tranzytowego z północy na południe Polski. W regionie krzyżują się bowiem dwa kluczowe dla ruchu tranzytowego paneuropejskie szlaki komunikacyjne: Korytarz IA (Helsinki – Tallin – Ryga – Kaliningrad – Gdańsk), będący odgałęzieniem Korytarza I (Helsinki – Tallin – Ryga – Kowno – Warszawa) oraz Korytarz VI (Gdańsk – Katowice – Żylina), łączący Skandynawię z Europą Środkowo-Wschodnią oraz krajami basenu Morza Śródziemnego.

Istotne znaczenie mają również drogi krajowe nr 7 (Gdańsk – Warszawa – Kraków) oraz 6 (Gdynia – Szczecin). W najbliższych latach trasy te zostaną rozbudowane oraz podniesione do standardu dróg szybkiego ruchu.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Trójmiasto

Auto-Partner w magazynie 7R Logistic


07-12-2016

Firma Auto-Partner zajmie prawie 7,6 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej w magazynie budowanym przez 7R Logistic na terenie Parku Logistycznego Gdańsk – Kowale.

Ruszyła budowa Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale V


01-09-2016

Zaczęła się budowa Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale V. Według planów 7R Logistic budynek ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku.

Biała Podlaska do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej


18-08-2016

Trwa procedura włączenia terenów w Białej Podlaskiej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodnie z podjętą przez radnych uchwałą do strefy włączonych zostanie 60 hektarów należących do miasta oraz 40 należących do Agencji Mienia Wojskowego.

Ruszyła budowa nowego magazynu 7R Logistic w Gdańsku


04-08-2016

Ruszyła budowa magazynu Kowale V w 7R Logistic w Gdańsku. Powstanie około 32 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Na początku 2017 roku planowany jest odbiór obiektu. Deweloper rozpoczął już komercjalizację.