Magazyny do wynajęcia - Rzeszów

Region Rzeszowa to wschodzący rynek magazynowy w Polsce. Plany deweloperów zawierają nowe inwestycje logistyczne w tym regionie. Na uwagę zasługuje także wieloletnia tradycja przemysłowa Podkarpacia: rozwinięty przemysł lotniczy i farmaceutyczny.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020r.
 • 205 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 0 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 53 500 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 102 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Rzeszów może być dla inwestorów ciekawym miejscem na ulokowanie inwestycji ze względu na najwyższy próg pomocy publicznej, dzięki któremu inwestor może uzyskać duże ulgi podatkowe.

Z powodzeniem rozwija się w tu produkcja artykułów gospodarstwa domowego, przemysł spożywczy, odzieżowy, budowlany, meblarski i telekomunikacyjny. Najlepiej działający jest natomiast przemysł lotniczy i farmaceutyczny.

Rzeszów to główny ośrodek stowarzyszenia przedsiębiorców Dolina Lotnicza (Aviation Valley), w którego skład wchodzą  przedsiębiorstwa z całego kraju. Podkarpaccy przedsiębiorcy działający również w sektorze informatycznym powołali Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. W ostatnim czasie utworzony został Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Podstawą tego przedsięwzięcia jest przemysł lotniczy i farmaceutyczny. Nowe pomysły i rozwiązania powiązane z parkiem technologicznym powstają w preinkubatorze akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Warto też dodać, że Rzeszów jest najważniejszym centrum przemysłowo-handlowym Polski południowo-wschodniej. Obecnie miasto jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem nowych technologii i przemysłu, zwłaszcza z zakresu przemysłu lotniczego i informatycznego. Historia przemysłu lotniczego na tym obszarze sięga lat 30-tych XX wieku. Blisko 90% przedsiębiorstw reprezentujących ten sektor w Polsce jest ulokowane właśnie na Podkarpaciu. 

Na terenie Podkarpacia, którego stolicą jest Rzeszów, znajdują się dwie strefy ekonomiczne: Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec oraz Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan. W tym regionie znajdują się również trzy parki przemysłowe: Mielecki Park Przemysłowy, Park Przemysłowy „Stare-Miasto Park” oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Podkarpacie graniczy z województwami: lubelskim, świętokrzyskim oraz małopolskim. Ten region sąsiaduje również z Ukrainą i Słowacją. Trzeba zaznaczyć, że Podkarpacie jest doskonale skomunikowane z Małopolską oraz Górnym i Dolnym Śląskiem dzięki autostradzie A4 (Rzeszów-Kraków-Katowice-Wrocław). Kolejnym atutem tego regionu jest Port lotniczy Rzeszów-Jasionka położony zaledwie 10 km od centrum Rzeszowa. W bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego planowane jest utworzenie centrów logistycznych. W tym celu w grudniu 2001 roku miasto zakupiło działkę o powierzchni 30 ha. Deweloper Panattoni również planuje tam wybudowanie jednej ze swoich inwestycji logistycznych Panattoni Park Rzeszów. Jest to projekt dwóch hal magazynowych wykończonych w najwyższym standardzie klasy A, których łączna powierzchnia wyniesie ok 39 000 mkw. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska działa także Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Rzeszów

Nowe centrum logistyczne w Chełmie


17-09-2018

Firma Assa rozpoczęła budowę centrum logistycznego przy ul. Hutniczej w Chełmie. To już trzecia inwestycja w chełmskiej podstrefie ekonomicznej - podaje dziennikwschodni.pl.

Waimea ruszy z budową przy rzeszowskim lotnisku


16-09-2015

Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku ma w planach budowę Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Terminal multimodalny będzie stanowił integralną część infrastruktury Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nowe centrum logistyczne Raben Polska w Rzeszowie już działa


25-05-2015

Działa już nowe centrum logistyczne spółki Raben Polska w Rzeszowie. Obiekt jest wyposażony między innymi w halę magazynowo-tranzytową o powierzchni 5 000 mkw. Koszt inwestycji wyniósł 25 milionów złotych.

Panattoni tworzy projekt logistyczny w Rzeszowie


23-02-2015

W pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz tzw. Doliny Lotniczej powstaje kolejne centrum dystrybucyjne Panattoni. Będzie to jedyna lokalizacja z powierzchnią magazynową klasy A w rejonie.