CLIP - Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań

Docelowa powierzchnia parku

Dostępna istniejąca powierzchnia

Dostępna powierzchnia w budowie

Możliwość rozbudowy

Wynajmujący

Lokalizacja

Poznań Wschód, Poznań

Minimalny moduł

Minimalny okres najmu


CLIP to nowoczesne centrum logistyczne w Poznaniu, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających najemców. W skład parku wchodzą dwie nowoczesne hale magazynowe klas A, zlokalizowane przy trasie A2 Berlin-Warszawa oraz transeuropejskim koraytarzu kolejowym E20 Paryż - Moskwa. Dodatkowym atutem jest własna bocznica kolejowa i terminal kontenerowy.

Centrum logistyczne koło Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2

CLIP – Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań to park magazynowy, który powstał w 2008 roku w miejscowości Swarzędz (k. Poznania), przy ulicy Rabowickiej 6. Do niewątpliwych atutów centrum logistycznego należy doskonała lokalizacja przy autostradzie A2 (Berlin-Poznań-Warszawa) oraz bezpośrednie sąsiedztwo drogi DK 92 (trasa wylotowa z Poznania), zapewniająca najemcom dogodne połączenie z europejską siecią transportową. Magazyn w Poznaniu (Swarzędzu) jako jedno z niewielu centrów logistycznych w Polsce posiada również dostęp do bocznicy kolejowej.

Ponad 98 000 mkw. powierzchni magazynowej w Centrum logistycznym CLIP

Pierwszy z magazynów centrum logistycznego CLIP – Budynek 1 – posiada powierzchnię całkowitą wynoszącą 24 408 mkw. Wyróżnia go nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej w postaci tryskaczy oraz klap dymowych. Hala została wybudowana w konwencji „crossdock”, co oznacza, że doki przeładunkowe znajdują się równolegle do siebie, po obu stronach hali. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas potrzebny na przeładowanie towaru skraca się do minimum.

Powierzchnia całkowita drugiego magazynu wynosi 45 000 mkw. Podobnie jak Budynek 1, obiekt posiada niezbędne zabezpieczenia przeciwpożarowe (klapy dymowe oraz tryskacze).

Budynek 3 centrum logistycznego w regionie Poznania dysponuje powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 28 000 mkw. Na system zabezpieczeń przeciwpożarowych hali składają się takie rozwiązania jak klapy dymowe oraz tryskacze. Magazyn posiada dodatkowo system monitoringu wizyjnego CCTV. Niewątpliwym atutem centrum logistycznego CLIP jest dostęp do bocznicy kolejowej oraz możliwość realizacji – w ramach kompleksu – kolejnych projektów magazynowych, zgodnych z potrzebami konkretnego najemcy – tzw. „build-to-suit”. Wielkopolskie centrum logistyczne będzie w przyszłości rozbudowane o kolejne nowoczesne powierzchnie magazynowe.

Centrum logistyczne w Poznaniu idealny dla małych, średnich oraz dużych firm

Centrum logistyczne w Poznaniu (Swarzędzu) przeznaczone jest dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Park magazynowy oferuje kompleksową obsługę logistyczną, połączoną z magazynowaniem, konfekcją, spedycją oraz transportem. Centrum logistyczne CLIP, gwarantuje najwyższy standard wykończenia i najlepszej jakości usługi.

map

Lokalizacja:

Poznań Wschód

Region:

Poznań

Nie masz czasu szukać?
Zostaw dane

Przetwarzanie...
Wiadomość została wysłana.
Coś poszło nie tak ...!

Magazyny w pobliżu

Logicor Poznań I

Poznań Wschód

Logicor Poznań II

Poznań Wschód

Logicor Poznań III

Poznań Wschód

MLP Poznań

Poznań Wschód


Okiem ekspertów

C&C Partners inicjatorem nowej inwestycji w Rawiczu


13-06-2022

Rawicz, 13 czerwca 2022 r. – Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.

Droga do magazynu idealnego


24-05-2016

Poszukiwanie powierzchni magazynowej może być jak podróż po trzypasmowej autostradzie: sprawne, wygodne i szybkie. Może to także być błądzenie po polnej drodze z wybojami. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy podróż i czy użyjemy nawigacji. Zatem przygotowując się do wyboru nowej powierzchni magazynowej, warto dowiedzieć się, na co szczególnie zwrócić uwagę, by ta „droga” miała satysfakcjonujący finisz.

3 powody, by skorzystać z pomocy konsultanta


16-05-2016

Wybór powierzchni magazynowej z pozoru wydaje się być banalnie prosty. Jednak bez znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku może okazać się, że znalezienie odpowiedniego obiektu to kosztowny i żmudny proces. Aby uniknąć problemów warto dowiedzieć się, jakie profity niesie ze sobą współpraca z doradcą rynku powierzchni magazynowych.

Jak i gdzie szukać magazynów?


03-09-2014

„Szukamy magazynu” – po tych słowach zazwyczaj pojawia się znak zapytania. Jak i gdzie szukać magazynów. Od czego zacząć? Zadajesz sobie takie pytania? Trafiłeś idealnie. Odpowiedzi poszukali eksperci JLL i serwisu Magazyny.pl