Magazyny w Poznaniu cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z Europy Zachodniej. Dogodna infrastruktura komunikacyjna, strategiczne położenie geograficzne oraz dynamiczne środowisko gospodarcze czynią z obiektów magazynowych w Wielkopolsce jeden z najbardziej obleganych rynków w Polsce.
Podsumowanie regionu
Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020r.
Potencjał magazynów w Poznaniu docenili już czołowi inwestorzy zagraniczni, tacy jak Volkswagen, GlaxoSmithKline czy Amazon, którzy chętnie lokują tu swoje centra dystrybucyjne czy lekką produkcję.
Magazyny w Poznaniu konkurencją dla obiektów w Niemczech
Magazyny w Poznaniu to nowoczesne obiekty w strategicznej lokalizacji. Położenie geograficzne Poznania otwiera szereg możliwości do prowadzenia dystrybucji na skalę krajową oraz międzynarodową. Autostrada A2 (część głównego korytarza tranzytowego z Europy Zachodniej do Rosji), biegnąc w głąb kraju, zapewnia doskonałe połączenie z Warszawą i innymi centralnymi obszarami Polski, a także – za sprawą węzła Łódź Północ – z autostradą A1. W kierunku zachodnim, łączy się z niemiecką autostradą A12 oferując dogodny dojazd do Berlina, a także Frankfurtu nad Odrą.
Tak atrakcyjne połączenie komunikacyjne pod względem europejskich powiązań wraz z solidnym zapleczem siły roboczej oraz zachętami inwestycyjnymi oferowanymi przez Specjalne Strefy Ekonomiczne na terenie Wielkopolski sprawiają, że firmy zza zachodniej granicy coraz chętniej przenoszą swoje europejskie centra dystrybucji do magazynów w Poznaniu.
Magazynów w regionie Poznania nie zabraknie
Na wzrost zapotrzebowania na magazyny w Poznaniu proaktywnie reagują czołowi ogólnopolscy deweloperzy obiektów przemysłowych. Już dziś oferują oni nowoczesną powierzchnię do wynajęcia w ramach istniejących, a także planowanych kompleksów magazynowych oraz – wykorzystując potencjał bogatej oferty regionalnych gruntów przemysłowych – budynków szytych na miarę, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami najemcy (tzw. BTS – build-to-suit).