Magazyny do wynajęcia - Poznań

Magazyny w Poznaniu cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z Europy Zachodniej. Dogodna infrastruktura komunikacyjna, strategiczne położenie geograficzne oraz dynamiczne środowisko gospodarcze czynią z obiektów magazynowych w Wielkopolsce jeden z najbardziej obleganych rynków w Polsce.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022r.
  • 2 762 500 m2
    Powierzchnia całkowita
  • 183 000 m2
    Powierzchnia dostępna
  • 503 500 m2
    Powierzchnia w budowie


Potencjał magazynów w Poznaniu docenili już czołowi inwestorzy zagraniczni, tacy jak Volkswagen, GlaxoSmithKline czy Amazon, którzy chętnie lokują tu swoje centra dystrybucyjne czy lekką produkcję.

Magazyny w Poznaniu konkurencją dla obiektów w Niemczech

Magazyny w Poznaniu to nowoczesne obiekty w strategicznej lokalizacji. Położenie geograficzne Poznania otwiera szereg możliwości do prowadzenia dystrybucji na skalę krajową oraz międzynarodową. Autostrada A2 (część głównego korytarza tranzytowego z Europy Zachodniej do Rosji), biegnąc w głąb kraju, zapewnia doskonałe połączenie z Warszawą i innymi centralnymi obszarami Polski, a także – za sprawą węzła Łódź Północ –  z autostradą A1. W kierunku zachodnim, łączy się z niemiecką autostradą A12 oferując dogodny dojazd do Berlina, a także Frankfurtu nad Odrą.

Tak atrakcyjne połączenie komunikacyjne pod względem europejskich powiązań  wraz z solidnym zapleczem siły roboczej oraz zachętami inwestycyjnymi oferowanymi przez Specjalne Strefy Ekonomiczne na terenie Wielkopolski sprawiają, że firmy zza zachodniej granicy coraz chętniej przenoszą swoje europejskie centra dystrybucji do magazynów w Poznaniu.

Magazynów w regionie Poznania nie zabraknie

Na wzrost zapotrzebowania na magazyny w Poznaniu proaktywnie reagują czołowi ogólnopolscy deweloperzy obiektów przemysłowych. Już dziś oferują oni nowoczesną powierzchnię do wynajęcia w ramach istniejących, a także planowanych kompleksów magazynowych oraz – wykorzystując potencjał bogatej oferty regionalnych gruntów przemysłowych – budynków szytych na miarę, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami najemcy (tzw. BTS – build-to-suit).

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Poznan

Logoplaste otworzy fabrykę w Gorzowie


17-02-2020

Firma Logoplaste wynajęła 3 700 mkw. w parku magazynowym Panattoni Park Gorzów. W procesie negocjowania warunków najmu Logoplaste doradzali eksperci JLL.

Goodman rozwija Poznań Airport Logistics Centre


19-12-2016

Firma Goodman zakończyła budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 16 734 m kw. jest idealnym miejscem dla firm, które chcą rozwijać się na jednym z najatrakcyjniejszych rynków logistycznych w Polsce. Nowa przestrzeń jest dostępna do natychmiastowego wynajęcia.

Park P3 w Poznaniu będzie większy


14-12-2016

P3 rozpoczął rozbudowę Parku Logistycznego P3 Poznań. Powstanie 30 tys. m kw. Prawie połowa tej powierzchni powstaje jako BTS dla firm logistycznych FM Logistic i Geis.

Rusza centrum dystrybucyjne Tesco w parku SEGRO


04-11-2016

Oficjalnie otwarto nowe centrum dystrybucyjne Tesco na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. W szytym na miarę obiekcie o powierzchni 30,2 tys. m kw. swoje miejsce znajdzie 12,3 tys. produktów. Będą one opuszczać magazyn co 20 minut do 119 sklepów Tesco.