Magazyny do wynajęcia - Łódź

Magazyny do wynajęcia w okolicach Łodzi to atrakcyjne rozwiązanie dla firm prowadzących ogólnopolską dystrybucję towarów. Region ten charakteryzuje się nie tylko dogodnym, centralnym położeniem, ale i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020r.
 • 3 291 500 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 422 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 72 500 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 481 500 m2
  Zrealizowane transakcje m2


 
Autostrady A1 oraz A2, a także droga ekspresowa S8 zapewniającą szybkie połączenie z Warszawą, Górnym Śląskiem czy Poznaniem. To również jeden z najstarszych rynków magazynowych w Polsce, który na przestrzeni lat zdążył już wykreować trzy wyraźne podstrefy o odmiennej specyfice. 

Magazyn w Łodzi, Piotrkowie czy Strykowie?

Pierwsze wielkopowierzchniowe obiekty logistyczne do wynajęcia – tzw. big boxes –  w centralnej Polsce  budowano na przedmieściach Łodzi. Powierzchnię oferują tam obecnie m.in. Panattoni Park Łódź East i South, Segro Business Park Łódź I & II czy Łódź Logistics Centre. Dla najemców zainteresowanych mniejszymi modułami w centrum miasta powstały obiekty typu Small Business Units (powierzchnia magazynowa oraz reprezentacyjna powierzchnia biurowa), które często wykorzystywane są jako regionalne siedziby firm. 
 
Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynowo-przemysłową w Polsce Centralnej, magazyny do wynajęcia szybko pojawiły się również w miejscowościach nieco oddalonych od Łodzi, takich jak PiotrkówTrybunalski, Rawa Mazowiecka oraz Stryków. Wszystkie te lokalizacje błyskawicznie zyskały na znaczeniu w oczach najemców i stanowią obecnie ważne ośrodki logistyczne. Szczególną popularnością cieszą się dziś magazyny do wynajęcia w Strykowie, takie jak Segro Logistics Park Stryków, Prologis Park Stryków czy Panattoni Park Stryków.
 
Dzięki skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 region ten stanowi naturalne zaplecze do prowadzenia dystrybucji i postrzegany jest jako druga – po Łodzi – najważniejsza podstrefa rynku magazynowego w centralnej Polsce.

Centrum logistyczne kraju

Magazyny do wynajęcia w okolicach Łodzi śmiało można dziś nazwać logistycznym centrum kraju. Powierzchnie magazynowo-przemysłową zajmują tu przede wszystkim operatorzy logistyczni, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne z wielu sektorów rynku. Inwestorów przyciągają liczne zachęty i ulgi zapewniane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz wspracie w zakresie rozwoju działalności oferowane m.in. przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego czy Parki Przemysłowo-Technologiczne. Swoje zakłady produkcyjne i magazyny w okolicach Łodzi ulokowali m.in. Ceramika Paradyż, Chipita Poland, Indesit, Dell czy Castorama.
Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Lodz

Panattoni buduje dla Decathlonu w Łodzi


19-12-2016

Panattoni Europe realizuje obiekt magazynowy dla firmy Decathlon. Inwestycja o powierzchni 32 tys. m kw. powstaje w Łodzi, a jej planowe zakończenie przypada na marzec 2017 r. Będzie to drugi magazyn centralny firmy w Polsce, dedykowany obsłudze zarówno sklepów stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej.

Centor nowym najemcą Segro Logistics Park Stryków


16-11-2016

Firma Centor przenosi swoją europejską produkcję z Solihull w Wielkiej Brytanii do Polski. Producent drzwi zintegrowanych został nowym najemcą Segro Logistics Park Stryków.

P3 oddał do użytku magazyn typu BTS dla InPost


18-10-2016

P3 oddał do użytku w parku P3 Piotrków magazyn typu BTS dla firmy InPost. Obiekt jest w kształcie litery „L”, posiada ok. 5,7 tys. m kw. powierzchni magazynowej, 8 tys. m kw. powierzchni crossdock i prawie 1,6 tys. m kw. powierzchni biurowej. Obiekt z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi pełni funkcję głównej sortowni operatora pocztowego.

Rusza rozbudowa centrum logistycznego DPD


11-10-2016

W miejscowości Dobra w gminie Stryków w Łódzkiem ruszyła rozbudowa centrum logistycznego DPD Polska. Kontrakt realizuje spółka Dekpol.