Magazyny do wynajęcia - Kraków

Magazyny do wynajęcia w Krakowie, mimo dogodnej lokalizacji, rozwiniętej infrastruktury drogowej i atrakcyjnego rynku konsumenckiego, tworzą jeden z najmniejszych obszarów magazynowych w Polsce. Nie oznacza to jednak że w Małopolsce brak jest nowoczesnych obiektów, oferujących powierzchnie logistyczne i przemysłowe.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022r.
  • 643 000 m2
    Powierzchnia całkowita
  • 3 500 m2
    Powierzchnia dostępna
  • 59 000 m2
    Powierzchnia w budowie


Magazyn w Krakowie czy na Górnym Śląsku?

Szukając magazynu do wynajęcia w Małopolsce, najemcy często decydują się na obiekty zlokalizowane na Górnym Śląsku. Wybór ten znajduje uzasadnienie w większej dostępności powierzchni oraz konkurencyjnych stawkach czynszów, szczególnie gdy w grę wchodzi obsługa logistyczna obu województw. Problem transportu rozwiązuje dobre połączenie za sprawą autostrady A4.

Tendencja ta hamuje rozwój rynku magazynowego w Krakowie. Sytuacji nie poprawiają również ceny gruntów pod nowe inwestycje oraz – w przypadku bardzo wielu działek – brak zapisów planistycznych pod logistykę i składowanie. Tak bogaty rynek zbytu potrzebuje jednak dostawców, co w połączeniu z  niską dostępnością nowoczesnych obiektów do wynajęcia w południowo-wschodniej części kraju (kolejny magazyn klasy A znajduje się w Rzeszowie) oraz rozwojem infrastruktury drogowej do granicy z Ukrainą czyni krakowskie magazyny bardzo atrakcyjną lokalizacją. Nie przez przypadek najliczniejszą grupę najemców stanowią tu operatorzy logistyczni, sieci handlowe oraz spożywcze.

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Krakow

Japońska fabryka w Małopolsce


15-11-2016

Japoński koncern Mabuchi Motor poinformował o swojej nowej inwestycji na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego. Produkowane mają być tam małe silniki sterujące systemami wykorzystywanymi w motoryzacji, np. do sterowania szybami, spryskiwaczami czy pasami bezpieczeństwa.

Pierwszy inwestor w podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego


12-09-2016

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał zezwolenie dla firmy InduComp Industrial Components. To pierwszy inwestor, który zainwestuje w podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego w Zakliczynie.

Nowa firma w Parku Logistycznym Kraków-Kokotów


27-06-2016

W trzecim kwartale tego roku w Parku Logistycznym Kraków-Kokotów ruszy budowa hali produkcyjnej dla Teekanne Polska. Umowę na budowę podpisała firma 7R Logistic. Powstać ma hala o łącznej powierzchni 5 750 m kw.

Terminal DB Schenker w magazynie Kraków Airport Logistics Centre otwarty


03-06-2012

Grupa Goodman przekazała DB Schenker terminal przeładunkowy typu cross-dock o powierzchni 7,6 tys. mkw. w podkrakowskim magazynie.