Prologis Park Chorzów

Docelowa powierzchnia parku

Dostępna istniejąca powierzchnia

Dostępna powierzchnia w budowie

Możliwość rozbudowy

Wynajmujący

Lokalizacja

Katowice Zachód, Górny Śląsk

Minimalny moduł

Minimalny okres najmu


Nowoczesne magazyny w Chorzowie (wchodzące w skład Prologis Park Chorzów) usytuowane są na Śląsku, na zachodnich krańcach Katowic. Mają bardzo dobre połączenie z przebiegającą w niedalekiej odległości autostradą A4, będącą arterią komunikacyjną łączącą Ukrainę z Niemcami. W Gliwicach oddalonych o ok. 15 km od magazynów powstał istotny węzeł komunikacyjny, czyli skrzyżowanie wspomnianej już autostrady A4 (międzynarodowy korytarz transportowy wschód – zachód) i autostrady A1 łączącej północ Polski (Gdańsk) z południem (przejście graniczne Gorzyczki).

Magazyny Chorzów: sąsiedztwo autostrady A4

Magazyny w Chorzowie, dewelopera Prologis to największe centrum logistyczne w regionie śląskim. Usytuowane na zachodnich krańcach Katowic magazyny mają bardzo dobre połączenie z przebiegającą w niedalekiej odległości autostradą A4 – będącą arterią komunikacyjna łączącą Ukrainę z Niemcami. W Gliwicach, oddalonych o około 15 km od magazynów, powstał istotny węzeł komunikacyjny czyli skrzyżowanie wspomnianej już autostrady A4 i A1 łączącej północ Polski (Gdańsk) z południem (przejście graniczne Gorzyczki).

Magazyny w Chorzowie typu BTS

W skład magazynów w Chorzowie wchodzi pięć obiektów do wynajęcia. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zaadoptowania pod potrzeby produkcji lekkiej. W skład zabezpieczenia przeciwpożarowego wchodzą klapy dymowe i tryskacze. Większość magazynów Prologis Park Chorzów oferuje możliwość przeprowadzenia „cross-dockingu” – działania wspomagającego proces dystrybucji i minimalizującego koszty, w wyniku którego towary rozprowadzane są do regionalnych odbiorców bez ich dłuższego składowania.

44 mln mkw. powierzchni magazynowej w posiadaniu

Deweloper Prologis wynajmuje obecnie swoje nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 44 mln mkw. przeszło 4 500 klientom na czterech kontynentach – w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Odbiorcami jego usług są głównie firmy transportowe, logistyczne, produkcyjne, przedsiębiorstwa dystrybucyjne czy firmy działające w branży handlu detalicznego.

W portfolio Prologisu znajduje się dwadzieścia pięć centrów dystrybucyjno-magazynowych – liczących łącznie 105 budynków, zlokalizowanych w kluczowych dla ruchu tranzytowego miastach Polski, takich jak: Wrocław, Piotrków Trybunalski Sochaczew, Warszawa, Poznań i Rawa Mazowiecka.

map

Lokalizacja:

Katowice Zachód

Region:

Górny Śląsk

Nie masz czasu szukać?
Zostaw dane

Przetwarzanie...
Wiadomość została wysłana.
Coś poszło nie tak ...!

Magazyny w pobliżu

Logicor Gliwice II

Katowice Zachód

Diamond Business Park Gliwice

Katowice Zachód

GLP Gliwice Logistics Centre

Katowice Zachód

Logicor Gliwice

Katowice Zachód


Okiem ekspertów

C&C Partners inicjatorem nowej inwestycji w Rawiczu


13-06-2022

Rawicz, 13 czerwca 2022 r. – Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.

Droga do magazynu idealnego


24-05-2016

Poszukiwanie powierzchni magazynowej może być jak podróż po trzypasmowej autostradzie: sprawne, wygodne i szybkie. Może to także być błądzenie po polnej drodze z wybojami. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy podróż i czy użyjemy nawigacji. Zatem przygotowując się do wyboru nowej powierzchni magazynowej, warto dowiedzieć się, na co szczególnie zwrócić uwagę, by ta „droga” miała satysfakcjonujący finisz.

3 powody, by skorzystać z pomocy konsultanta


16-05-2016

Wybór powierzchni magazynowej z pozoru wydaje się być banalnie prosty. Jednak bez znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku może okazać się, że znalezienie odpowiedniego obiektu to kosztowny i żmudny proces. Aby uniknąć problemów warto dowiedzieć się, jakie profity niesie ze sobą współpraca z doradcą rynku powierzchni magazynowych.

Jak i gdzie szukać magazynów?


03-09-2014

„Szukamy magazynu” – po tych słowach zazwyczaj pojawia się znak zapytania. Jak i gdzie szukać magazynów. Od czego zacząć? Zadajesz sobie takie pytania? Trafiłeś idealnie. Odpowiedzi poszukali eksperci JLL i serwisu Magazyny.pl