GWAREK Śląskie Centrum Handlu

Docelowa powierzchnia parku

Dostępna istniejąca powierzchnia

Dostępna powierzchnia w budowie

Możliwość rozbudowy

Wynajmujący

Lokalizacja

Tarnowskie Góry, Górny Śląsk

Minimalny moduł

Minimalny okres najmu


Teren inwestycji przeznaczony jest pod wynajem przez Śląskie Centrum Handlu Gwarek oraz dla kilkudziesięciuinnych firm zajmujących się produkcją, przetwarzaniem, magazynowaniem oraz wynajmujących powierzchnie biurowe.

Teren Śląskiego Centrum Handlu Gwarek znajduje się bezpośrednio przy trasie Katowice-Poznań (DK11), oddalony jest 2-3 minuty od centrum miasta. W odległości ok. 8 km znajduje się węzeł drogowy z autostradą A1. W planach jest budowa drogi S11 będącej połączeniem lotniska w Pyrzowicach z drogą DK11. Nieruchomość posiada trzy niezależne bezpośrednie zjazdy z DK11.

Oferowany teren ze względu na dobrą lokalizację oraz istniejącą sieć drogową posiada bardzo dobre możliwości komunikacyjne w stosunku do całej aglomeracji śląskiej. Przykładowe odległości:

- od lotniska Pyrzowice 22 km

- od Katowic 28 km

- od Bytomia 9km

- od Częstochowy 54 km

- od Gliwic 22 km

Obiekt zlokalizowany jest w północno-zachodniej części aglomeracji śląskiej zamieszkałej przez  ponad 5 mln. mieszkańców i swoim zasięgiem obejmuje ponad 200000 mieszkańców powiatu tarnogórskiego oraz lublinieckiego.

Teren jest w pełni uzbrojony:

- energia elektryczna – możliwość dostaw energii do 8 MW (obecnie dostawy wynoszą ok. 1 MW)

- energia cieplna – dostawy odbywają się z sąsiadującej z ww. nieruchomością kotłownią MPEC

- woda – obiekt posiada dwa zewnętrzne podłączenia wody

- gaz – na oferowanym terenie znajduje się stacja redukcyjna gazu. Zasilanie odbywa się z linii przesyłowej o średnicy 150 mm i ciśnieniu 16 atm

- kanalizacja – obiekt skanalizowany, posiada również własną ekologiczną oczyszczalnię ścieków, która pracuje na potrzeby obecnych najemców całego terenu.

Nieruchomość wynajmowana jest na działalność Śląskiego Centrum Handlu Gwarek oraz dla kilkudziesięciu innych firm zajmujących się produkcją, przetwarzaniem, magazynowaniem oraz wynajmujących powierzchnie biurowe.

Przeznaczenie terenu w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego wyznaczone zostało jako teren zabudowy usługowej z podstawowym przeznaczeniem pod obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, usługi logistyczne, składy, magazyny oraz powierzchnie produkcyjne.

Na oferowanym terenie wybudowane są hale magazynowe i biurowiec o łącznej powierzchni:

- hale ok. 40000 m2

- budynek biurowy ok. 5000 m2

Hala główna o powierzchni 32000 m2 posiada konstrukcję słupową o rozstawie słupów 6x18m, na fragmentach 6x12m oraz 6x24m, minimalna wysokość hal wynosi 5,5m a maksymalna 11 m, posadzki przemysłowe. Większość hali wyposażona jest w instalację tryskaczową, wentylacyjną i oddymiania, SAP podłączony bezpośrednio z Komendą Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. We wszystkich obiektach jest zainstalowana wewnętrzna instalacja hydrantowa. Cały teren posiada zewnętrzną instalację hydrantową.

Hala warsztatowa o powierzchni 4000 m2 posiada konstrukcję słupową o rozstawie słupów 6x12 m z posadzką przemysłową.

Budynek biurowy 6-kondygnacyjny wyposażony w windę osobową oraz szyb dla windy towarowej.


map

Lokalizacja:

Tarnowskie Góry

Region:

Górny Śląsk

Nie masz czasu szukać?
Zostaw dane

Przetwarzanie...
Wiadomość została wysłana.
Coś poszło nie tak ...!

Magazyny w pobliżu

Logicor Będzin

Katowice Wschód

Diamond Business Park Gliwice

Katowice Zachód

7R City Flex Sosnowiec - Milowice

Katowice Wschód

Exeter Park Czeladź

Katowice Wschód


Okiem ekspertów

Droga do magazynu idealnego


24-05-2016

Poszukiwanie powierzchni magazynowej może być jak podróż po trzypasmowej autostradzie: sprawne, wygodne i szybkie. Może to także być błądzenie po polnej drodze z wybojami. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy podróż i czy użyjemy nawigacji. Zatem przygotowując się do wyboru nowej powierzchni magazynowej, warto dowiedzieć się, na co szczególnie zwrócić uwagę, by ta „droga” miała satysfakcjonujący finisz.

3 powody, by skorzystać z pomocy konsultanta


16-05-2016

Wybór powierzchni magazynowej z pozoru wydaje się być banalnie prosty. Jednak bez znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku może okazać się, że znalezienie odpowiedniego obiektu to kosztowny i żmudny proces. Aby uniknąć problemów warto dowiedzieć się, jakie profity niesie ze sobą współpraca z doradcą rynku powierzchni magazynowych.

Ile kosztuje najem magazynu?


03-09-2014

W większości przypadków najważniejszym czynnikiem przy najmowaniu powierzchni magazynowej są koszty wiążące się z najmem nieruchomości. Należy pamiętać, że do stawki czynszu za zajmowaną powierzchnię doliczane są również opłaty eksploatacyjne, czyli tzw. service charges, oraz koszty mediów.

Jak i gdzie szukać magazynów?


03-09-2014

„Szukamy magazynu” – po tych słowach zazwyczaj pojawia się znak zapytania. Jak i gdzie szukać magazynów. Od czego zacząć? Zadajesz sobie takie pytania? Trafiłeś idealnie. Odpowiedzi poszukali eksperci JLL i serwisu Magazyny.pl