Magazyny do wynajęcia - Górny Śląsk

Magazyny do wynajęcia na Śląsku to ponad 3 mln mkw. nowoczesnej powierzchni w obiektach klasy A. To również rynek magazynowy, który za sprawą rozwoju infrastruktury drogowej już wkrótce ma szansę stać się ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022r.
 • 4 102 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 386 500 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 470 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 0 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Nie bez przyczyny w magazynach do wynajęcia na Śląsku swoją działalność lokują krajowi przedsiębiorcy i zagraniczni inwestorzy, którzy chętnie wykorzystują potencjał produkcyjny i logistyczny regionu.

Magazyny do wynajęcia na Śląsku oczkiem w głowie logistyków

Magazyny do wynajęcia na Górnym Śląsku mają doskonały dostęp do kluczowych arterii komunikacyjnych w regionie. Wzdłuż kierunku wschód-zachód przebiegają tu autostrada A-4, obsługująca ruch dalekobieżny (w tym tranzyt) oraz Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), pełniąca funkcję autostrady między miejskiej. Trasa ta jest częścią korytarza Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów. Z kolei autostrada A1 – zwana również europejską drogą E75 – tworzy korytarz transportowy północ-południe (Gdańsk-Katowice-Żylina), łączący Skandynawię z krajami Morza Śródziemnego.

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Upper Silesia

Reslogistic wprowadza się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi


14-10-2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.

KSSE: 51 inwestycji za ponad 2,5 mld zł


14-01-2019

W 2018 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pozyskała 51 inwestycji wartych ponad 2,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 2,1 tys. osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 20 tys. pracowników.

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.