Magazyny do wynajęcia - Górny Śląsk

Magazyny do wynajęcia na Śląsku to ponad 1,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni w 32 obiektach klasy A. To również drugi – zaraz po Warszawie – największy rynek magazynowy w Polsce, który za sprawą rozwoju infrastruktury drogowej już wkrótce ma szansę stać się ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019r.
 • 2 656 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 150 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 580 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 196 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Nie bez przyczyny w magazynach do wynajęcia na Śląsku swoją działalność lokują krajowi przedsiębiorcy i zagraniczni inwestorzy, którzy chętnie wykorzystują potencjał produkcyjny i logistyczny regionu.

Magazyny na Górnym Śląsku w strategicznej lokalizacji

Potencjał magazynowy Górnego Śląska docenili najbardziej aktywni branżowi deweloperzy, którzy obecnie oferują najemcom ponad 1,5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni do wynajęcią pod dystrybucję czy lekką produkcję. Do grona największych górnośląskich kompleksów magazynowych zaliczamy parki firmy Prologis w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej, magazyn Logicor w Mysłowicach, SEGRO Logistics Park Gliwice oraz obiekt MLP Group w Tychach.

Magazyny do wynajęcia na Śląsku swoim zasięgiem obejmują całą aglomerację, stąd też najemcy do dyspozycji mają również mniejsze magazyny w Bieruniu, Sosnowcu, Czleadzi, Bielsku-Białej czy w Będzinie. Wciąż są to jednak obiekty czołowych deweloperów o powierzchni ponad 30 000 m kw.

Magazyny do wynajęcia na Śląsku oczkiem w głowie logistyków

W pierwszej połowie 2015 roku w magazynach do wynajęcia na Śląsku udało się podpisać umowy najmu na około 172 000 m kw. powierzchni, z czego prawie połowa zajęta została przez operatorów logistycznych. Z magazynów na Górnym Śląsku obsługują oni nie tylko klientów regionalnych, ale i tych zlokalizowanych w Małopolsce, chociaż aglomeracja Krakowa również może poszczycić się swoimi obiektami. Dane te są najlepszym potwierdzeniem doskonałych warunków komunikacyjnych w regionie, przez który dodatkowo biegną 2 ważne korytarze transeuropejskiej sieci transportowej.

Magazyny do wynajęcia na Górnym Śląsku mają doskonały dostęp do kluczowych arterii komunikacyjnych w regionie. Wzdłuż kierunku wschód-zachód przebiegają tu autostrada A-4, obsługująca ruch dalekobieżny (w tym tranzyt) oraz Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), pełniąca funkcję autostrady między miejskiej. Trasa ta jest częścią korytarza Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów. Z kolei autostrada A1 – zwana również europejską drogą E75 – tworzy korytarz transportowy północ-południe (Gdańsk-Katowice-Żylina), łączący Skandynawię z krajami Morza Śródziemnego.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Upper Silesia

Reslogistic wprowadza się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi


14-10-2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.

KSSE: 51 inwestycji za ponad 2,5 mld zł


14-01-2019

W 2018 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pozyskała 51 inwestycji wartych ponad 2,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 2,1 tys. osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 20 tys. pracowników.

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.