+48 22 167 03 96
Studium przypadku

Castorama w Strykowie

Zakres działań

Agencja doradcza JLL wspierała firmę Castorama w zakresie:

  • analizy rynku w celu oceny najlepszych dostępnych rozwiązań,
  • przygotowania strategii projektu i RFP,
  • zbierania potencjalnych ofert,
  • porównania możliwości technicznych i finansowych obiektów wraz z rekomendacjami,
  • negocjacji z deweloperami,
  • wsparcia i doradztwa dotyczącego warunków finalizacji transakcji.

Szczegóły współpracy

Castorama jest francuskim sprzedawcą detalicznym narzędzi i materiałów budowlanych, należącym do brytyjskiej grupy Kingfisher plc. W związku z dynamicznym rozwojem firmy podjęto decyzję o inwestycji w kolejny obiekt magazynowy w Polsce Centralnej, który umożliwiłby zwiększenie produktywności i zarazem znacząco wpłynął na podniesienie efektywności procesu logistycznego. W ramach projektu zespół ekspertów JLL przeprowadził pełną weryfikację gruntów, które odpowiadały potrzebom Klienta w zakresie jakości obiektu oraz terminu rozpoczęcia użytkowania.

Efekt

Rezultatem współpracy agencji doradczej JLL z Castorama było wynajęcie 100 000 m2 w Strykowie (Polska Centralna) przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Budynek realizowano w dwóch fazach - pierwsza została oddana do użytku w listopadzie 2017 roku. Budynek wybudowano zgodnie ze wszystkimi wymogami technicznymi, tak by zapewnił najemcy bardzo atrakcyjne warunki użytkowania. Nowy magazyn zwiększył jakość operacji logistycznych i zapewnił możliwość poprawy efektywności dotychczasowej pracy. Ponadto, agencja doradcza JLL wspierała Castoramę przy przedłużeniu umowy najmu na 50.000 m2 oraz podczas wynajmu kolejnych 36.000 m2 w Polsce Centralnej.

Projekt zrealizowany przez:

Potrzebujesz pomocy?

Informacja na temat ochrony prywatności
Jones Lang LaSalle (JLL) wraz ze swoimi spółkami zależnymi i powiązanymi jest wiodącym globalnym dostawcą usług w zakresie zarządzania nieruchomościami i inwestycjami. Poważnie traktujemy obowiązek ochrony przekazywanych nam danych osobowych.
Dane osobowe, które zbieramy od użytkowników, służą do zapewnienia im dostępu do portalu magazyny.pl, umożliwienia im korzystania z portalu, a także, za ich zgodą, do wysyłania im komunikacji marketingowej od JLL.
Dokładamy wszelkich starań, aby dane osobowe były bezpieczne, zapewniamy odpowiedni poziom ich ochrony i przechowujemy je tylko przez czas niezbędny do realizacji zapytania z uzasadnionych powodów biznesowych lub prawnych. Następnie usuwamy je w sposób bezpieczny i pewny. Aby uzyskać więcej informacji na temat danych osobowych przetwarzanych przez JLL, prosimy zapoznać się z naszymi zasadami ochrony prywatności.