Dział magazynowy JLL doradzał w 2016 roku w 43 transakcjach

Eksperci JLL doradzali w 2016 roku przy transakcjach najmu zawartych na łącznie 402 tys. m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej. Do największy umów podpisanych z udziałem JLL należą kontrakty zawarte m.in. przez Kaufland czy H&M.


Firma doradcza JLL brała również udział w szeregu transakcji kupna/sprzedaży gruntów o powierzchni 205 tys. m kw. pod inwestycje magazynowo-przemysłowe.

– 2016 był znakomitym rokiem dla rynku magazynowego w Polsce. Od lat nie notowaliśmy takiej hossy. Obecna sytuacja na rynku magazynowym sprzyja zatem realizacji obiektów spekulacyjnych. Zapotrzebowanie na magazyny powoduje, że deweloperzy coraz częściej podejmują ryzyko i budują obiekty, które nie są przedmiotem wcześniejszych zamówień – komentuje Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jednymi z największych transakcji najmu na rynku magazynowym zawartymi z udziałem ekspertów JLL były m.in. transakcja dla Kaufland (45 000 m kw.), H&M (35 000 m kw.) czy DSV (35 000 m kw.).


Tomasz Olszewski