ProLogis wynajął 9 600 metrów kwadratowych magazynu w Teresinie k.Sochaczewa

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował dziś o wynajęciu 9 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w miescowości Teresin k.Sochaczewa na terenie ProLogis Park Teresin.


Producentów opakowań optycznych nośników danych zwiększa powierzchnie magazynową w rejonie Sochaczewa

Do tej pory klient, światowy lider na rynku producentów opakowań optycznych nośników danych, wynajmował 24 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej na terenie ProLogis Park Teresin, położonego 40 km od centrum Warszawy, bezpośrednio przy międzynarodowej trasie E-30 łączącej Warszawę z Berlinem. Na mocy podpisanej umowy, firma zajmie dodatkowe 9 600 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w tym samym parku magazynowym. 

„Klienci ufają ekspertom – ta prosta sentencja bardzo trafnie oddaje nasz sposób myślenia i działania na rynku” – powiedział Wojciech Kosiór, ProLogis leasing manager Polska – „Jesteśmy dumni, że nie tylko przekonaliśmy klienta, by rozpoczął z nami współpracę, ale również dlatego, że możemy się wspólnie z nim rozwijać. Może to oznaczać tylko jedno – wynajęta powierzchnia magazynowa doskonale wpisała się lokalizacyjnie i biznesowo w strategię rozwoju naszego kontrahenta”.

Magazyn w okolicach Sochaczewa (k.Warszawy) z własną bocznicą kolejową

ProLogis Park Teresin składa się z sześciu magazynów o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Park posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej co wraz z doskonałą lokalizacją w regionie magazynowym Warszawy, oferuje klientom znakomite rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające sprawną dystrybucję towarów zarówno na rynki lokalne, jak i do krajów Europy Środkowo-Wschodniej czy do Rosji.

Klientami ProLogis Park Teresin są takie firmy jak: DHL, Rhenus Contract Logistics, Schenker Tesco czy TCL Operations.

Z portfolio liczącym około 2,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni zlokalizowanej w 25 parkach, ProLogis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowych w Polsce. Na terenie Europy Środkowo – Wschodniej firma oferuje ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych w 41 parkach logistycznych.


Prologis Park Teresin

Teresin, Warszawa
 • Warszawa

  Szukasz magazynu w Warszawie?

  Powierzchnia dostępna: 273000 m2
  Liczba ofert: 159
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Warszawa