+48 22 167 03 96
Aktualności

2/18/2024

Igus inwestuje w Jawczycach

Producent wysokowydajnych polimerów Igus zakupił teren inwestycyjny o powierzchni ponad 2,5 ha w Jawczycach w gminie Ożarów Mazowiecki. Kompleksowe wsparcie w procesie transakcyjnym zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL - Tomasz Zarychta, Daniel Stępniak, Beata Kowalska i Kinga Rosa.

Firma Igus to światowy lider motion plastics w zakresie polimerowych rozwiązań w ruchu oraz wiodący producent systemów e-prowadników i polimerowych łożysk ślizgowych. Firma powstała w 1964 r. w Kolonii w Niemczech. Obecnie jest reprezentowana w ponad 80 krajach.

Wybór lokalizacji przez Igus potwierdza zdecydowaną dynamikę rozwoju tej części aglomeracji warszawskiej. Dogodne połączenia komunikacyjne i aktywne środowisko biznesowe sprawia, że obserwujemy nieprzerwane zainteresowanie tą lokalizacją. Zachęca to nas do ciągłej pracy nad nowymi projektami dla klientów planujących inwestowanie w tym regionie - mówi Tomasz Zarychta, Senior Land Transaction Consultant, JLL.

Zakres usług JLL był w tym projekcie bardzo szeroki. Obejmował nie tylko wsparcie na poziomie obsługi transakcji zakupu gruntu, ale także doradztwo o charakterze technicznym i prawno-administracyjnym. Nasz zespół inżynierów odpowiedzialny był między innymi za zapewnienie dla planowanego zakładu dostępu do sieci infrastruktury technicznej, uzgodnienie warunków rozbudowy układu drogowego oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Był to nasz kolejny projekt w gminie Ożarów Mazowiecki, która od lat jest przykładem wzorowej współpracy samorządu z inwestorem prywatnym - dodaje Daniel Stępniak, Senior Project Manager, JLL.

Zakup działki w Jawczycach był bardzo wymagającym procesem, który zdecydowaliśmy się powierzyć agencji doradczej Jones Lang LaSalle. Specjaliści zapewnili nam kompleksowe wsparcie w całym procesie nabycia nieruchomości. Jesteśmy zadowoleni ze sprawnego przebiegu procesu sprzedaży oraz jego efektów - informuje Daniel Marzec, Dyrektor Zarządzający Igus Sp. z .o. o.

Szukasz informacji na temat rynku?

Aktualności

Znany e-commerce wprowadzi się do GLP Wrocław

Znany e-commerce wprowadzi się do GLP Wrocław

Czytaj więcej
Niemiecki inwestor kupił obiekt BTS od Panattoni

Niemiecki inwestor kupił obiekt BTS od Panattoni

Czytaj więcej
Hillwood buduje nowy obiekt w Łodzi

Hillwood buduje nowy obiekt w Łodzi

Czytaj więcej