Szukam danych o rynku nieruchomości magazynowych

Śledzenie uwarunkowań rynkowych pozwala szybko reagować na zmiany i podejmować słuszne decyzje biznesowe. Raporty JLL dostarczają kompleksowych informacji na temat sytuacji na rynku w Polsce i Europie. Wszystkie dane są dostępne bezpośrednio na portalu Magazyny.pl.

Anna Karpińska

Database & Marketing, JLL

Bieżące informacje o rynku w Polsce i Europie

Planowanie skutecznej strategii działań biznesowych jest możliwe w oparciu o aktualne dane rynkowe, które wskazują m.in. ciekawe inwestycyjnie lokalizacje oraz czynniki sprzyjające optymalizacji kosztów. Eksperci JLL świadczą zindywidualizowane usługi analityczne, które pozwalają najlepiej ocenić pozycję na rynku. Profesjonalni doradcy zapewniają:

  • dostarczenie danych źródłowych z bazy danych JLL,
  • kompleksowe badania rynku magazynowo-przemysłowego realizowane poprzez zastrzeżone modele analityczne,
  • tworzenie analiz i raportów na indywidualne zapotrzebowanie.
Raporty JLL dotyczące sytuacji na rynku w Polsce i Europie są dostępne w portalu Magazyny.pl w postaci plików PDF. Interesują Cię konkretne dane i analizy dotyczące wybranego zakresu zagadnień rynkowych? Aby uzyskać wnikliwe dane zapraszamy do kontaktu z ekspertami JLL.

Nasze raporty

Co przyciąga firmy produkcyjne do Polski?


18-02-2016

Silne fundamenty gospodarcze i wykwalifikowane kadry to atuty, na podstawie których firmy produkcyjne decydują o inwestycji w Polsce. Takie wnioski płyną z raportu Made in Poland. Przewodnik inwestycyjny dla sektora produkcyjnego w Polsce. Autorami opracowania są: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), JLL, EY i Hays Poland.

Raport z rynku magazynowo-przemysłowego. Podsumowanie roku 2015


16-02-2016

Firma doradcza JLL podsumowała 2015 r. na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Rynek magazynowy kontynuował dobrą passę z lat poprzednich. Popyt brutto – uwzględniający przedłużenia istniejących umów – osiągnął historycznie rekordowy poziom ponad 2,2 mln m kw.

Polski rynek magazynowy z szansą na 3 mln m kw. popytu


14-11-2016

W samym tylko III kw. podpisano umowy najmu łącznie na ponad 900 000 m kw. Wśród nich znalazła się największa pojedyncza transakcja w historii polskiego rynku - 130 000 mkw. dla Zalando w Gryfinie koło Szczecina.

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce w 2016 r.


10-02-2017

Popyt z rekordowo wysokim wolumenem. Podpisano umowy na ponad 3 miliony m kw. Bardzo znaczący wzrost nowych inwestycji realizowany jest przy ograniczonym ryzyku.