Prologis Park Wrocław III

Docelowa powierzchnia parku

Dostępna istniejąca powierzchnia

Dostępna powierzchnia w budowie

Możliwość rozbudowy

Wynajmujący

Lokalizacja

Wrocław Miasto, Wrocław

Minimalny moduł

Minimalny okres najmu


Prologis Park Wrocław III zlokalizowany jest przy węźle „Lotnisko” w ramach Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8). Powierzchnia magazynowa do wynajęcia podzielona jest na cztery budynki, z czego część w standardzie klasy A jest przystosowana do prowadzenia lekkiej produkcji. Park ten jest dobrze skomunikowany z centrum Wrocławia i mieści się w odległości około 6 km od autostrady A4.

Magazyny do wynajęcia typu „small business units” we Wrocławiu

Prologis Park Wrocław III to inwestycja, która łączyć będzie w sobie cechy dużego centrum dystrybucyjnego, jak i magazynu typu „small business units” (znajdującego się w fazie planowania). Istotną cechą centrum logistycznego we Wrocławiu jest strategiczna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Węzła „Lotnisko” na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 oraz Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Przestrzeń użytkowa magazynów we Wrocławiu wynosząca 125 550 mkw. zajmuje 4 budynki. Moduły magazynowe, zaprojektowane głównie na potrzeby klientów zainteresowanych mniejszymi jednostkami, zaczynają się już od 633 mkw. powierzchni.

Magazyny we Wrocławiu z dostępną powierzchnią biurową

Magazyny posiadają siatkę słupów o wymiarach 12,00 m x 18,00 m oraz charakteryzują się wysokością netto liczącą 10 m. Na uwagę zasługuje nośność posadzki, która wynosi 5 t/mkw. Magazyny posiadają również wydzieloną przestrzeń biurową z dostępem do wspólnej klatki − na antresoli.

Hale magazynowe we Wrocławiu wybudowane w konwencji "crossdock"

Magazyny są utrzymane w formule tzw. „crossdockingu”, w której towar jest od razu przeładowywany i wysyłany w dalszą trasę, co ogranicza koszty związane z dłuższym składowaniem produktów. W celu usprawnienia odbioru i załadunku towaru, inwestycja została wyposażona w 33 elektrycznie sterowane doki rozładunkowe oraz 22 bramy wjazdowe, które przeznaczone są dla mniejszych samochodów ciężarowych. Magazyn posiada również nowoczesny system przeciwpożarowy ESFR oraz klapy dymowe, które nie dopuszczają do rozprzestrzeniania się ognia w początkowym stadium pożaru, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo inwestycji.

map

Lokalizacja:

Wrocław Miasto

Region:

Wrocław

Nie masz czasu szukać?
Zostaw dane

Przetwarzanie...
Wiadomość została wysłana.
Coś poszło nie tak ...!

Magazyny w pobliżu

Logicor Wrocław II

Wrocław Miasto

GLP Wrocław IV Logistic Centre

Wrocław Miasto

MLP Wrocław

Wrocław Miasto

Logicor Wrocław IV

Wrocław Miasto


Okiem ekspertów

Droga do magazynu idealnego


24-05-2016

Poszukiwanie powierzchni magazynowej może być jak podróż po trzypasmowej autostradzie: sprawne, wygodne i szybkie. Może to także być błądzenie po polnej drodze z wybojami. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy podróż i czy użyjemy nawigacji. Zatem przygotowując się do wyboru nowej powierzchni magazynowej, warto dowiedzieć się, na co szczególnie zwrócić uwagę, by ta „droga” miała satysfakcjonujący finisz.

3 powody, by skorzystać z pomocy konsultanta


16-05-2016

Wybór powierzchni magazynowej z pozoru wydaje się być banalnie prosty. Jednak bez znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku może okazać się, że znalezienie odpowiedniego obiektu to kosztowny i żmudny proces. Aby uniknąć problemów warto dowiedzieć się, jakie profity niesie ze sobą współpraca z doradcą rynku powierzchni magazynowych.

Ile kosztuje najem magazynu?


03-09-2014

W większości przypadków najważniejszym czynnikiem przy najmowaniu powierzchni magazynowej są koszty wiążące się z najmem nieruchomości. Należy pamiętać, że do stawki czynszu za zajmowaną powierzchnię doliczane są również opłaty eksploatacyjne, czyli tzw. service charges, oraz koszty mediów.

Jak i gdzie szukać magazynów?


03-09-2014

„Szukamy magazynu” – po tych słowach zazwyczaj pojawia się znak zapytania. Jak i gdzie szukać magazynów. Od czego zacząć? Zadajesz sobie takie pytania? Trafiłeś idealnie. Odpowiedzi poszukali eksperci JLL i serwisu Magazyny.pl