Magazyny do wynajęcia - Toruń i Bydgoszcz

Magazyny do wynajęcia w okolicach Bydgoszczy i Torunia to jedne z najmłodszych obiektów na rynku magazynowym w Polsce, który ukształtował się w ostatnich latach wraz z wyraźnym napływem inwestycji do województwa kujawsko-pomorskiego.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020r.
 • 309 500 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 13 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 98 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 56 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Tradycje przemysłowe, silne zaplecze wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, bogate zaplecze naukowo-techniczne oraz zachęty inwestycyjne przyciągnęły do magazynów do wynajęcia w Torunia i Bydgoszczy gigantów przemysłu elektronicznego i elektromaszynowego, a tym samym zrodziły zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłową i magazynową do wynajęcia.

Magazyny w Bydgoszczy i Toruniu dla elektroniki i nie tylko

Kujawy i Pomorze mogą poszczycić się obecnością kilkunastu znaczących inwestorów zagranicznych i krajowych, którzy na rozwój biznesu wybrali właśnie Toruń lub Bydgoszcz. Swoje magazyny w Bydgoszczy i Toruniu ulokowały m.in. firmy z branży elektornicznej, takie jak Sharp Corporation, Sumitomo Chemical czy Tenscho Electric Industries, a także wyspecjalizowani do ich obskugi operatorzy logistyczni (Yusen Logistics, NYK Logistics). Bydgoszcz i Toruń to również zagłębie firm, dostawców i poddostawców z sektora elektormaszynowego, chemicznego i spożywczego. Z powodzeniem wykorzystują oni najważniejsze atuty województwa, czyli wysoki potencjał edukacyjny, równomierne rozmieszczenie tzw. średnich miast średnich (Włocławek, Grudziądz, Inowrocław), wsparcie instytucji w zakresie badania i rozwój, a także bliskość węzła komunikacyjnego A1 & S10 & S15.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Torun & Bydgoszcz

Panattoni finalizuje projekt dla Kauflandu


15-12-2016

Panattoni Europe finalizuje obiekt dedykowany firmie Kaufland w Bydgoszczy. Około 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej z chłodnią zostanie oddane w lutym 2017 roku. Inwestycja sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, gdzie obecnie również trwa budowa trzeciego budynku o powierzchni 16 tys. m kw.

Segro w Nadarzynie zostało rozbudowane


12-12-2016

W podwarszawskim parku Segro pojawił się nowy klient – firma Sanpol, która na 8,3 tys. m kw. powierzchni otworzyła centrum logistyczne. W sumie istniejący budynek został rozbudowany o prawie 15 tys. m kw. Pozostała część budynku powstała na zasadach spekulacyjnych. Sanpol rozpocznie operacje w nowym obiekcie w styczniu 2017 r.

Panattoni buduje drugą halę w Bydgoszczy


16-09-2016

Panattoni zleciło budowę drugiej hali w ramach Panattoni Park Bydgoszcz. Mirbud ma ją wybudować do listopada. Wartość umowy wynosi prawie 800 tys. euro.

mNowy magazyn na terenie Panattoni Bydgoszcz


22-03-2016

Rusza budowa obiektu magazynowo-biurowego w pierwszym etapie Panattoni Bydgoszcz. Hala będzie miała powierzchnię około 10 097 tys. m kw.