Magazyny do wynajęcia - Toruń i Bydgoszcz

Magazyny do wynajęcia w okolicach Bydgoszczy i Torunia to jedne z najmłodszych obiektów na rynku magazynowym w Polsce, który ukształtował się w ostatnich latach wraz z wyraźnym napływem inwestycji do województwa kujawsko-pomorskiego.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020r.
 • 309 500 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 13 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 98 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 56 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Tradycje przemysłowe, silne zaplecze wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, bogate zaplecze naukowo-techniczne oraz zachęty inwestycyjne przyciągnęły do magazynów do wynajęcia w Torunia i Bydgoszczy gigantów przemysłu elektronicznego i elektromaszynowego, a tym samym zrodziły zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłową i magazynową do wynajęcia.

Magazyny w Bydgoszczy i Toruniu dla elektroniki i nie tylko

Kujawy i Pomorze mogą poszczycić się obecnością kilkunastu znaczących inwestorów zagranicznych i krajowych, którzy na rozwój biznesu wybrali właśnie Toruń lub Bydgoszcz. Swoje magazyny w Bydgoszczy i Toruniu ulokowały m.in. firmy z branży elektornicznej, takie jak Sharp Corporation, Sumitomo Chemical czy Tenscho Electric Industries, a także wyspecjalizowani do ich obskugi operatorzy logistyczni (Yusen Logistics, NYK Logistics). Bydgoszcz i Toruń to również zagłębie firm, dostawców i poddostawców z sektora elektormaszynowego, chemicznego i spożywczego. Z powodzeniem wykorzystują oni najważniejsze atuty województwa, czyli wysoki potencjał edukacyjny, równomierne rozmieszczenie tzw. średnich miast średnich (Włocławek, Grudziądz, Inowrocław), wsparcie instytucji w zakresie badania i rozwój, a także bliskość węzła komunikacyjnego A1 & S10 & S15.

Więcej informacji udzieli: