Magazyny do wynajęcia - Toruń i Bydgoszcz

Magazyny do wynajęcia w okolicach Bydgoszczy i Torunia to jedne z najmłodszych obiektów na rynku magazynowym w Polsce, który ukształtował się w ostatnich latach wraz z wyraźnym napływem inwestycji do województwa kujawsko-pomorskiego.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019r.
 • 161 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 1 600 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 129 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 127 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2

Największe transakcje

Klient Park Powierzchnia
Kaufland Panattoni Park Bydgoszcz 45 000 m2
Carrefour Panattoni Park Bydgoszcz 38 200 m2
Oponeo Panattoni Park Bydgoszcz 12 400 m2


Tradycje przemysłowe, silne zaplecze wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, bogate zaplecze naukowo-techniczne oraz zachęty inwestycyjne przyciągnęły do magazynów do wynajęcia w Torunia i Bydgoszczy gigantów przemysłu elektronicznego i elektromaszynowego, a tym samym zrodziły zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłową i magazynową do wynajęcia.

Magazyny w Bydgoszczy i Toruniu dla elektroniki i nie tylko

Kujawy i Pomorze mogą poszczycić się obecnością kilkunastu znaczących inwestorów zagranicznych i krajowych, którzy na rozwój biznesu wybrali właśnie Toruń lub Bydgoszcz. Swoje magazyny w Bydgoszczy i Toruniu ulokowały m.in. firmy z branży elektornicznej, takie jak Sharp Corporation, Sumitomo Chemical czy Tenscho Electric Industries, a także wyspecjalizowani do ich obskugi operatorzy logistyczni (Yusen Logistics, NYK Logistics). Bydgoszcz i Toruń to również zagłębie firm, dostawców i poddostawców z sektora elektormaszynowego, chemicznego i spożywczego. Z powodzeniem wykorzystują oni najważniejsze atuty województwa, czyli wysoki potencjał edukacyjny, równomierne rozmieszczenie tzw. średnich miast średnich (Włocławek, Grudziądz, Inowrocław), wsparcie instytucji w zakresie badania i rozwój, a także bliskość węzła komunikacyjnego A1 & S10 & S15.

Możliwość rozbudowy magazynów do wynajęcia w Bydgoszczy i Toruniu

W skład magazynów do wynajęcia w Bydgoszczy i Toruniu wchodzą dwa instniejące obiekty przemysłowo-logistyczne. Zarówno Toruń Logistics Centre firmy Goodman w Łysomicach, jak i Panattoni Park Toruń dysponują możliwością rozbudowy. Kolejne planowane magazyny do wynajęcia w regionie Bydgoszczy to Panattoni Park Bydgoszcz, oferujący 35 000 mkw. oraz Diamond Business Park Toruń, który docelowo dysponować ma powierzchnią nawet 60 000 mkw.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Torun & Bydgoszcz

Panattoni finalizuje projekt dla Kauflandu


15-12-2016

Panattoni Europe finalizuje obiekt dedykowany firmie Kaufland w Bydgoszczy. Około 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej z chłodnią zostanie oddane w lutym 2017 roku. Inwestycja sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, gdzie obecnie również trwa budowa trzeciego budynku o powierzchni 16 tys. m kw.

Segro w Nadarzynie zostało rozbudowane


12-12-2016

W podwarszawskim parku Segro pojawił się nowy klient – firma Sanpol, która na 8,3 tys. m kw. powierzchni otworzyła centrum logistyczne. W sumie istniejący budynek został rozbudowany o prawie 15 tys. m kw. Pozostała część budynku powstała na zasadach spekulacyjnych. Sanpol rozpocznie operacje w nowym obiekcie w styczniu 2017 r.

Panattoni buduje drugą halę w Bydgoszczy


16-09-2016

Panattoni zleciło budowę drugiej hali w ramach Panattoni Park Bydgoszcz. Mirbud ma ją wybudować do listopada. Wartość umowy wynosi prawie 800 tys. euro.

mNowy magazyn na terenie Panattoni Bydgoszcz


22-03-2016

Rusza budowa obiektu magazynowo-biurowego w pierwszym etapie Panattoni Bydgoszcz. Hala będzie miała powierzchnię około 10 097 tys. m kw.