Magazyny do wynajęcia - Konin

Konin to miasto w województwie wielkopolskim, położone nad rzeką Wartą. Obecnie zamieszkałe jest przez około 78 000 mieszkańców.

Największe transakcje

Klient Park Powierzchnia
Logit Wielkopolskie Centrum Logistyczne 13 300 m2


Lokalizacja magazynowa na przecięciu dróg krajowych

Tuż przy południowej granicy Konina przebiega autostrada A2 Świecko-Stryków (Łódź), będąca częścią trasy europejskiej E30. Połączenie z nią zapewniają dwa węzły: Konin- Zachód (dawniej nazywany Modła) i Konin-Wschód (dawniej Żdżary). Miasto przecina droga krajowa nr 92 łącząca Rzepin z Łowiczem i droga krajowa nr 25 z Bobolic do Oleśnicy.

Wielkopolskie centrum przemysłu energetycznego

Konin jest głównym ośrodkiem przemysłu Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego. Obecność złóż węgla brunatnego w pobliżu miasta zadecydowała o powstaniu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, który dostarcza ok. 8,5% wytwarzanej w Polsce energii elektrycznej. W mieście znajduje się również jedyna w Polsce huta aluminium, która wykorzystuje znaczną część energii elektrycznej produkowanej przez konińskie elektrownie.

Istniejące zakłady produkcyjne przy węźle Konin Wschód to Europoles oraz Zinkpower Wielkopolska, zaś przy węźle Konin Zachód w kierunku na Kalisz − Smurfit Kappa o powierzchni ok. 19.000 mkw. oraz Grene Polska.

Potencjał powierzchni magazynowych w Koninie

W gminie Stare Miasto znajduje się magazyn firmy LOGIT o powierzchni wynoszącej 13.000 mkw. oraz Wielkopolskie Centrum Logistyczne WCL. Swój magazyn dystrybucyjny o powierzchni ok. 11 500 mkw. posiada także Avans (sieć sklepów RTV i AGD).

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Poznań

Logoplaste otworzy fabrykę w Gorzowie


17-02-2020

Firma Logoplaste wynajęła 3 700 mkw. w parku magazynowym Panattoni Park Gorzów. W procesie negocjowania warunków najmu Logoplaste doradzali eksperci JLL.

Goodman rozwija Poznań Airport Logistics Centre


19-12-2016

Firma Goodman zakończyła budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 16 734 m kw. jest idealnym miejscem dla firm, które chcą rozwijać się na jednym z najatrakcyjniejszych rynków logistycznych w Polsce. Nowa przestrzeń jest dostępna do natychmiastowego wynajęcia.

Park P3 w Poznaniu będzie większy


14-12-2016

P3 rozpoczął rozbudowę Parku Logistycznego P3 Poznań. Powstanie 30 tys. m kw. Prawie połowa tej powierzchni powstaje jako BTS dla firm logistycznych FM Logistic i Geis.

Rusza centrum dystrybucyjne Tesco w parku SEGRO


04-11-2016

Oficjalnie otwarto nowe centrum dystrybucyjne Tesco na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. W szytym na miarę obiekcie o powierzchni 30,2 tys. m kw. swoje miejsce znajdzie 12,3 tys. produktów. Będą one opuszczać magazyn co 20 minut do 119 sklepów Tesco.