Magazyny do wynajęcia - Konin

Konin to miasto w województwie wielkopolskim, położone nad rzeką Wartą. Obecnie zamieszkałe jest przez około 78 000 mieszkańców.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019r.
 • 59 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 3 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 0 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 0 m2
  Zrealizowane transakcje m2

Największe transakcje

Klient Park Powierzchnia
Logit Wielkopolskie Centrum Logistyczne 13 300 m2


Lokalizacja magazynowa na przecięciu dróg krajowych

Tuż przy południowej granicy Konina przebiega autostrada A2 Świecko-Stryków (Łódź), będąca częścią trasy europejskiej E30. Połączenie z nią zapewniają dwa węzły: Konin- Zachód (dawniej nazywany Modła) i Konin-Wschód (dawniej Żdżary). Miasto przecina droga krajowa nr 92 łącząca Rzepin z Łowiczem i droga krajowa nr 25 z Bobolic do Oleśnicy.

Wielkopolskie centrum przemysłu energetycznego

Konin jest głównym ośrodkiem przemysłu Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego. Obecność złóż węgla brunatnego w pobliżu miasta zadecydowała o powstaniu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, który dostarcza ok. 8,5% wytwarzanej w Polsce energii elektrycznej. W mieście znajduje się również jedyna w Polsce huta aluminium, która wykorzystuje znaczną część energii elektrycznej produkowanej przez konińskie elektrownie.

Istniejące zakłady produkcyjne przy węźle Konin Wschód to Europoles oraz Zinkpower Wielkopolska, zaś przy węźle Konin Zachód w kierunku na Kalisz − Smurfit Kappa o powierzchni ok. 19.000 mkw. oraz Grene Polska.

Potencjał powierzchni magazynowych w Koninie

W gminie Stare Miasto znajduje się magazyn firmy LOGIT o powierzchni wynoszącej 13.000 mkw. oraz Wielkopolskie Centrum Logistyczne WCL. Swój magazyn dystrybucyjny o powierzchni ok. 11 500 mkw. posiada także Avans (sieć sklepów RTV i AGD).

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Poznań

Logoplaste otworzy fabrykę w Gorzowie


17-02-2020

Firma Logoplaste wynajęła 3 700 mkw. w parku magazynowym Panattoni Park Gorzów. W procesie negocjowania warunków najmu Logoplaste doradzali eksperci JLL.

Goodman rozwija Poznań Airport Logistics Centre


19-12-2016

Firma Goodman zakończyła budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 16 734 m kw. jest idealnym miejscem dla firm, które chcą rozwijać się na jednym z najatrakcyjniejszych rynków logistycznych w Polsce. Nowa przestrzeń jest dostępna do natychmiastowego wynajęcia.

Park P3 w Poznaniu będzie większy


14-12-2016

P3 rozpoczął rozbudowę Parku Logistycznego P3 Poznań. Powstanie 30 tys. m kw. Prawie połowa tej powierzchni powstaje jako BTS dla firm logistycznych FM Logistic i Geis.

Rusza centrum dystrybucyjne Tesco w parku SEGRO


04-11-2016

Oficjalnie otwarto nowe centrum dystrybucyjne Tesco na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. W szytym na miarę obiekcie o powierzchni 30,2 tys. m kw. swoje miejsce znajdzie 12,3 tys. produktów. Będą one opuszczać magazyn co 20 minut do 119 sklepów Tesco.