Magazyny do wynajęcia - Komorniki / Plewiska

W gminie Komorniki znajduje się drugie co do wielkości po Gądkach skupisko powierzchni magazynowych zlokalizowanych w rejonie Poznania. Firmy, które najmują lub posiadają powierzchnię magazynową w Komornikach chwalą przede wszystkim doskonałe połączenie z autostradą A2 przez węzeł Komorniki oraz szybki dostęp do zachodniej obwodnicy Poznania co pozwala zarówno na prowadzenie operacji na rynku międzynarodowym, krajowym czy dystrybucję na miasto Poznań.


Wolna powierzchnia do wynajęcia pod Poznaniem

W Komornikach swój park logistyczny zlokalizowała firma SEGRO, która wybudowała do tej pory 3 budynki o łącznej powierzchni ponad 135 000 m2  a dodatkowo wkrótce dostarczy dla firmy Volkswagen duży magazyn BTS ("szyty na miarę ") o powierzchni 32 000m2. Zabezpieczony przez SEGRO areał gruntów w gminie Komorniki pozwala jeszcze na wybudowanie dodatkowych 55 000m2 powierzchni magazynowych.

Komorniki jako pożądana przez firmy lokalizacja

Potencjał lokalizacji swojego magazynu w gminie Komorniki doceniły m.in. takie firmy jak wspomniany wyżej Volkswagen, któremu deweloper SEGRO dostarczy obiekt BTS charakteryzujący się doskonałą ekspozycja i widocznością z autostrady A2. Nowoczesną powierzchnię magazynową najmują w budynkach SEGRO także firmy z sektora spożywczego: duża sieć hurtowni spożywczych Eurocash (około 25 000), sieć sklepów Żabka (ponad 20 000m2). Inni najemcy, którzy korzystają z powierzchni w parku logistycznym SEGRO to m.in.  firma kurierska DPD czy firmy z sektora lekkiej produkcji : Flexlink czy ArjoHuntleigh producent sprzętu medycznego zajmująca około 17 000m2.

Poza powierzchniami będącymi przedmiotem najmu w rejonie Komornik swoje własne terminale magazynowe posiadają firmy kurierskie DHL oraz GLS. Dużą halę magazynową wybudowała także Poczta Polska.

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Poznań

Logoplaste otworzy fabrykę w Gorzowie


17-02-2020

Firma Logoplaste wynajęła 3 700 mkw. w parku magazynowym Panattoni Park Gorzów. W procesie negocjowania warunków najmu Logoplaste doradzali eksperci JLL.

Goodman rozwija Poznań Airport Logistics Centre


19-12-2016

Firma Goodman zakończyła budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 16 734 m kw. jest idealnym miejscem dla firm, które chcą rozwijać się na jednym z najatrakcyjniejszych rynków logistycznych w Polsce. Nowa przestrzeń jest dostępna do natychmiastowego wynajęcia.

Park P3 w Poznaniu będzie większy


14-12-2016

P3 rozpoczął rozbudowę Parku Logistycznego P3 Poznań. Powstanie 30 tys. m kw. Prawie połowa tej powierzchni powstaje jako BTS dla firm logistycznych FM Logistic i Geis.

Rusza centrum dystrybucyjne Tesco w parku SEGRO


04-11-2016

Oficjalnie otwarto nowe centrum dystrybucyjne Tesco na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. W szytym na miarę obiekcie o powierzchni 30,2 tys. m kw. swoje miejsce znajdzie 12,3 tys. produktów. Będą one opuszczać magazyn co 20 minut do 119 sklepów Tesco.