Magazyny do wynajęcia - Polska Centralna

Magazyny do wynajęcia w Polsce Centralnej to atrakcyjne rozwiązanie dla firm prowadzących ogólnopolską dystrybucję towarów. Region ten charakteryzuje się nie tylko dogodnym, centralnym położeniem, ale i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022r.
  • 3 506 000 m2
    Powierzchnia całkowita
  • 274 500 m2
    Powierzchnia dostępna
  • 430 m2
    Powierzchnia w budowie


 
Autostrady A1 oraz A2, a także droga ekspresowa S8 zapewniającą szybkie połączenie z Warszawą, Górnym Śląskiem czy Poznaniem. To również jeden z najstarszych rynków magazynowych w Polsce, który na przestrzeni lat zdążył już wykreować trzy wyraźne podstrefy o odmiennej specyfice. 

Magazyn w Łodzi, Piotrkowie czy Strykowie?

Pierwsze wielkopowierzchniowe obiekty logistyczne do wynajęcia – tzw. big boxes –  w centralnej Polsce  budowano na przedmieściach Łodzi. Powierzchnię oferują tam obecnie m.in. Panattoni Park Łódź East i South, Segro Business Park Łódź I & II czy Łódź Logistics Centre. Dla najemców zainteresowanych mniejszymi modułami w centrum miasta powstały obiekty typu Small Business Units (powierzchnia magazynowa oraz reprezentacyjna powierzchnia biurowa), które często wykorzystywane są jako regionalne siedziby firm. 
 
Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynowo-przemysłową w Polsce Centralnej, magazyny do wynajęcia szybko pojawiły się również w miejscowościach nieco oddalonych od Łodzi, takich jak PiotrkówTrybunalski, Rawa Mazowiecka oraz Stryków. Wszystkie te lokalizacje błyskawicznie zyskały na znaczeniu w oczach najemców i stanowią obecnie ważne ośrodki logistyczne. Szczególną popularnością cieszą się dziś magazyny do wynajęcia w Strykowie, takie jak Segro Logistics Park Stryków, Prologis Park Stryków czy Panattoni Park Stryków.
 
Dzięki skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 region ten stanowi naturalne zaplecze do prowadzenia dystrybucji i postrzegany jest jako druga – po Łodzi – najważniejsza podstrefa rynku magazynowego w centralnej Polsce.

Centrum logistyczne kraju

Magazyny do wynajęcia w Polsce Centralnej śmiało można dziś nazwać logistycznym centrum kraju. Powierzchnie magazynowo-przemysłową zajmują tu przede wszystkim operatorzy logistyczni, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne z wielu sektorów rynku. Inwestorów przyciągają liczne zachęty i ulgi zapewniane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz wspracie w zakresie rozwoju działalności oferowane m.in. przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego czy Parki Przemysłowo-Technologiczne. Swoje zakłady produkcyjne i magazyny w okolicach Łodzi ulokowali m.in. Ceramika Paradyż, Chipita Poland, Indesit, Dell czy Castorama.
Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...!