Magazyny do wynajęcia - Stryków

Magazyny do wynajęcia w Strykowie to – zaraz po Łodzi – najbardziej pożądana powierzchnia logistyczna w centrum Polski. Za sprawą skrzyżowania autostrad A1 i A2 sprawia, Stryków postrzegany jest jako naturalne zaplecze dla firm prowadzących szeroką dystrybucję w skali krajowej.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020r.
 • 989 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 112 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 0 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 50 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Centrum dystrybucyjne przy węźle Łódź Północ

Węzeł Łódź Północ - autostrada A1 & A2 - sprawia, że Stryków stał się jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych tej części Europy. Tak korzystna lokalizacja przyciąga inwestorów – szczególnie z branży logistycznej – którzy na masową skalę otwierają tu swoje centra dystrybucji. Do największych najemców magazynów w Strykowie należą DPD, Grupa Raben, Leroy Merlin, Castorama czy Spedimex.

Atrakcyjny klimat inwestycyjny

Dostępność komunikacyjna, niskie koszty prowadzenia działalności czy rozwinięta infrastruktura gospodarcza to tylko kilka czynników, które czynią ze Strykowa atrakcyjną lokalizację dla biznesu. Miejscowość posiada dogodne połączenie komunikacją miejską z centrum Łodzi, co zapewnia dostęp do lokalnej siły roboczej oraz wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Planowana Szybka Kolej Aglomeracyjna, łącząca Łódź z Łowiczem przebiegać ma właśnie przez Stryków. Ponadto, gmina dysponuje również szerokimi zasobami terenów inwestycyjnych. Ponad 300 ha zostało zajęte już przez firmy o światowym zasięgu, a 850 ha czeka na nowych inwestorów.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Łódź

Panattoni buduje dla Decathlonu w Łodzi


19-12-2016

Panattoni Europe realizuje obiekt magazynowy dla firmy Decathlon. Inwestycja o powierzchni 32 tys. m kw. powstaje w Łodzi, a jej planowe zakończenie przypada na marzec 2017 r. Będzie to drugi magazyn centralny firmy w Polsce, dedykowany obsłudze zarówno sklepów stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej.

Centor nowym najemcą Segro Logistics Park Stryków


16-11-2016

Firma Centor przenosi swoją europejską produkcję z Solihull w Wielkiej Brytanii do Polski. Producent drzwi zintegrowanych został nowym najemcą Segro Logistics Park Stryków.

P3 oddał do użytku magazyn typu BTS dla InPost


18-10-2016

P3 oddał do użytku w parku P3 Piotrków magazyn typu BTS dla firmy InPost. Obiekt jest w kształcie litery „L”, posiada ok. 5,7 tys. m kw. powierzchni magazynowej, 8 tys. m kw. powierzchni crossdock i prawie 1,6 tys. m kw. powierzchni biurowej. Obiekt z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi pełni funkcję głównej sortowni operatora pocztowego.

Rusza rozbudowa centrum logistycznego DPD


11-10-2016

W miejscowości Dobra w gminie Stryków w Łódzkiem ruszyła rozbudowa centrum logistycznego DPD Polska. Kontrakt realizuje spółka Dekpol.