Magazyny do wynajęcia - Tychy

Magazyny do wynajęcia w Tychach na Górnym Śląsku to nowoczesna powierzchnia przeznaczona zarówno pod operacje logistyczne, składowanie jak i lekką produkcję. Do dyspozycji najemcy pozostają tu obecnie 2 istniejące parki magazynowe MLP Tychy i Segro Industrial Park Tychy, a już wkrótce ofertę rozszerzy kolejna inwestycja MLP Group w Bieruniu.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022r.
 • 315 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 5 000 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 35 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 33 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Dobrze rozwinięta infrastruktura, dogodna lokalizacja względem ważnych szlaków komunikacyjnych, dostęp do dużego zaplecza siły roboczej oraz atrakcyjna polityka inwestycyjna skutecznie przyciągają do magazynów w Tychach m.in. przedstawicieli branży motoryzacyjnej czy logistycznej.

Magazyn do wynajęcia w Podstrefie Tyskiej

Na atrakcyjność powierzchni magazynowo-przemysłowej w Tychach zdecydowanie wpływa Podstrefa Tyska Katowickiej Strefy Ekonomicznej, w ramach której najemcy mogą liczyć na ulgi podatkowe, w tym np. zwrot kosztów związanych z wyposażeniem magazynów. Z powodzeniem funkcjonuje tu już ponad 16 firm, reprezentujących kapitał polski, amerykański, japoński, belgijski, włoski i niemiecki.

Większość z nich to firmy z szeroko pojętego sektora motoryzacyjnego, jak np. Fiat, Isuzu Motors Polska, Dayco czy Flexider, które przyciągnął stworzony w ramach strefy Klaster Motoryzacyjny. Powierzchnie magazynowo-przemysłowe zajmują tu jednak również producenci opakowań, mebli, akcesoriów oświetleniowych oraz artykułów spożywczych.

Hala produkcyjna w Tychach przy autostradzie A4 i A1

Magazyny do wynajęcia w Tychach cechuje atrakcyjna lokalizacja przy ważnych lokalnych i krajowych szlakach komunikacyjnych. Około 12 km od centrum miasta biegnie autostrada A4 ze Zgorzelca, która umożliwia dogodne połączenie zarówno z Wrocławiem, jak i Krakowem, a w przyszłości również z Rzeszowem i Ukrainą.

W kierunku zachodnim natomiast, ok. 20 km od Tychów znajduje się autostrada A1, zapewniająca komunikację z Europą. Dodatkowo, przez miast przebiega droga ekspresowa S1 Tychy-Dąbrowa Górnicza, droga krajowa nr 1 Bielsko Biała-Tychy, droga krajowa nr 44 Gliwice – Tychy – Oświęcim – Kraków oraz droga krajowa nr 86 Tychy – Katowice. Decydują się więc na wynajem hali produkcyjnej lub magazynu w Tychach, najemcy zyskują gwarancję doskonałych warunków do szerokiej dystrybucji.

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Górny Śląsk

Reslogistic wprowadza się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi


14-10-2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.

KSSE: 51 inwestycji za ponad 2,5 mld zł


14-01-2019

W 2018 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pozyskała 51 inwestycji wartych ponad 2,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 2,1 tys. osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 20 tys. pracowników.

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.