Magazyny do wynajęcia - Katowice

Katowice, w obrębie samego miasta, dysponują niewielką ilością powierzchni magazynowych, z powodu niskiej dostępności gruntów inwestycyjnych przeznaczonych do spełniania funkcji przemysłowych. Poważny problem stanowią tu szkody górnicze, które dyskwalifikują potencjalne działki pod względem możliwości zabudowy pod funkcje magazynowe.


Niewielkie magazyny do wynajęcia w Katowicach znajdują się m.in. przy ulicy Porcelanowej, Konduktorskiej oraz Floriana. Najbliżej centrum Katowic, większe powierzchnie magazynowe można wynająć dopiero w Górnośląskim Parku Przemysłowym, gdzie moduły magazynowe zaczynają się już od 500 m.kw.

Magazyny do wynajęcia w Katowicach z dużym potencjałem magazynowym w regionie

Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), która połączy już wkrótce Katowice z Gliwicami przyciągnie z pewnością inwestorów, którzy będą poszukiwać nowych terenów pod inwestycje magazynowe − właśnie wzdłuż tej osi. Dobrym przykładem jest tu inwestycja firmy Geronimo Martins, która już zlokalizowała swój magazyn koło Katowic w Rudzie Śląskiej, w bliskiej odległości od DTŚ.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Górny Śląsk

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.

Nowa fabryka w Gliwicach


27-09-2016

Firma Johnson Matthey Battery Systems w pierwszej połowie października uruchomi w Gliwicach nową fabrykę. W przyszłości zakład ma być rozbudowany i wytwarzać nowe rodzaje baterii.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga inwestorów


27-09-2016

Od połowy lipca br. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała cztery inwestycje o łącznej wartości ponad 250 mln zł. Nowe miejsca pracy powstaną w Lublińcu, Radziechowach-Wieprzu i w Gliwicach.