Magazyny do wynajęcia - Katowice

Katowice, w obrębie samego miasta, dysponują niewielką ilością powierzchni magazynowych, z powodu niskiej dostępności gruntów inwestycyjnych przeznaczonych do spełniania funkcji przemysłowych. Poważny problem stanowią tu szkody górnicze, które dyskwalifikują potencjalne działki pod względem możliwości zabudowy pod funkcje magazynowe.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022r.
 • 0 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 0 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 11 000 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 18 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Niewielkie magazyny do wynajęcia w Katowicach znajdują się m.in. przy ulicy Porcelanowej, Konduktorskiej oraz Floriana. Najbliżej centrum Katowic, większe powierzchnie magazynowe można wynająć dopiero w Górnośląskim Parku Przemysłowym, gdzie moduły magazynowe zaczynają się już od 500 m.kw.

Magazyny do wynajęcia w Katowicach z dużym potencjałem magazynowym w regionie

Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ), która połączy już wkrótce Katowice z Gliwicami przyciągnie z pewnością inwestorów, którzy będą poszukiwać nowych terenów pod inwestycje magazynowe − właśnie wzdłuż tej osi. Dobrym przykładem jest tu inwestycja firmy Geronimo Martins, która już zlokalizowała swój magazyn koło Katowic w Rudzie Śląskiej, w bliskiej odległości od DTŚ.

Więcej informacji udzieli:
map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Górny Śląsk

Reslogistic wprowadza się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi


14-10-2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.

KSSE: 51 inwestycji za ponad 2,5 mld zł


14-01-2019

W 2018 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pozyskała 51 inwestycji wartych ponad 2,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 2,1 tys. osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 20 tys. pracowników.

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.