Magazyny do wynajęcia - Będzin

Magazyny do wynajęcia w Będzinie to dwa parki logistyczne: Distribution Park Będzin firmy Hines oraz Prologis Park Będzin II. Mimo obecności konkurencyjnych obiektów magazynowych w pobliskiej Czeladzi, Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu, najemcy operujący na terenie tych miast często decydują się na najem powierzchni w Będzinie. O wyborze decyduje m.in. dogodne położenie geograficzne miasta, dynamiczne tempo przemian rynkowych oraz szereg możliwośći inwestycyjnych oferowanych przez Będzin.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017r.
 • 100 500 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 20 500 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 0 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 20 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Magazyn w Będzinie wybiera branża FMCG

Będzin posiada niezwykle korzystne położenie przy głównych szlakach transportowych (drogowych i kolejowych) oraz największym węźle komunikacyjnym w Polsce, jaki tworzy stolica województwa śląskiego razem z pozostałymi miastami Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Na obszarze Będzina przecinają się dwie ważne trasy szybkiego ruchu: DK 94 z Wrocławia do Krakowa (alternatywa autostrady A4) oraz DK 86 z Katowic do Warszawy, która 11 kilometrów dalej łączy się na węźle Podwarpie z drogą ekspresową (międzynarodową) S1/E75. Przez miasto przebiega także droga wojewódzka nr 910 (al. Kołłątaja – ul. Czeladzka; część dawnego szlaku Kraków-Wrocław).

Warto również wspomnieć, że DK 86 w miejscowości Wojkowice Kościelne łączy się z DK 1, która biegnie od granicy państwa z Republiką przez Bielsko-Białą, Tychy, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, do Łodzi, a następnie Gdańska.

FMCG wybiera magazyn w Będzinie na Górnym Śląsku

Tak atrakcyjne połączenie z Aglomeracją Górnośląską oraz resztą kraju doceniły firmy związane z branżą spożywczą, takie jak sieć handlowa Carrefour, GH Emperia czy operator logistyczny artykułów spożywczych BAĆ-POL, którzy właśnie w Będzinie zdecydowały się ulokować swoje centra dystrybucyjne.

Więcej informacji udzieli:

Aktualności - Górny Śląsk

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.

Nowa fabryka w Gliwicach


27-09-2016

Firma Johnson Matthey Battery Systems w pierwszej połowie października uruchomi w Gliwicach nową fabrykę. W przyszłości zakład ma być rozbudowany i wytwarzać nowe rodzaje baterii.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga inwestorów


27-09-2016

Od połowy lipca br. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała cztery inwestycje o łącznej wartości ponad 250 mln zł. Nowe miejsca pracy powstaną w Lublińcu, Radziechowach-Wieprzu i w Gliwicach.