Magazyny do wynajęcia - Będzin

Magazyny do wynajęcia w Będzinie to dwa parki logistyczne: Distribution Park Będzin firmy Hines oraz Prologis Park Będzin II. Mimo obecności konkurencyjnych obiektów magazynowych w pobliskiej Czeladzi, Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu, najemcy operujący na terenie tych miast często decydują się na najem powierzchni w Będzinie. O wyborze decyduje m.in. dogodne położenie geograficzne miasta, dynamiczne tempo przemian rynkowych oraz szereg możliwośći inwestycyjnych oferowanych przez Będzin.

Podsumowanie regionu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022r.
 • 112 000 m2
  Powierzchnia całkowita
 • 22 500 m2
  Powierzchnia dostępna
 • 0 m2
  Powierzchnia w budowie
 • 2 000 m2
  Zrealizowane transakcje m2


Magazyn w Będzinie wybiera branża FMCG

Będzin posiada niezwykle korzystne położenie przy głównych szlakach transportowych (drogowych i kolejowych) oraz największym węźle komunikacyjnym w Polsce, jaki tworzy stolica województwa śląskiego razem z pozostałymi miastami Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Na obszarze Będzina przecinają się dwie ważne trasy szybkiego ruchu: DK 94 z Wrocławia do Krakowa (alternatywa autostrady A4) oraz DK 86 z Katowic do Warszawy, która 11 kilometrów dalej łączy się na węźle Podwarpie z drogą ekspresową (międzynarodową) S1/E75. Przez miasto przebiega także droga wojewódzka nr 910 (al. Kołłątaja – ul. Czeladzka; część dawnego szlaku Kraków-Wrocław).

Warto również wspomnieć, że DK 86 w miejscowości Wojkowice Kościelne łączy się z DK 1, która biegnie od granicy państwa z Republiką przez Bielsko-Białą, Tychy, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, do Łodzi, a następnie Gdańska.

FMCG wybiera magazyn w Będzinie na Górnym Śląsku

Tak atrakcyjne połączenie z Aglomeracją Górnośląską oraz resztą kraju doceniły firmy związane z branżą spożywczą, takie jak sieć handlowa Carrefour, GH Emperia czy operator logistyczny artykułów spożywczych BAĆ-POL, którzy właśnie w Będzinie zdecydowały się ulokować swoje centra dystrybucyjne.

map

Szukasz magazynu w tym regionie?

Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Wiadomość została wysłana.
Przetwarzanie...
Coś poszło nie tak ...! 

Aktualności - Górny Śląsk

Reslogistic wprowadza się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi


14-10-2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.

KSSE: 51 inwestycji za ponad 2,5 mld zł


14-01-2019

W 2018 roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pozyskała 51 inwestycji wartych ponad 2,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 2,1 tys. osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 20 tys. pracowników.

MLP buduje w Czeladzi


08-11-2016

MLP Group rozpoczyna budowę nowego parku logistycznego w Czeladzi w regionie Górnego Śląska. Obiekt będzie docelowo oferował 71 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na obszarze 16,50 hektara.

Katowicka SSE czeka na inwestora


31-10-2016

Nieruchomość w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka na inwestora. Położona jest w Górnośląskim Obszarze Przemysłowym, w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Tucznawa. Cały teren obejmuje 36 ha.