W 2007 roku Jones Lang LaSalle, światowy lider doradztwa na rynku nieruchomości komercyjnych, oraz REAS, lider wśród doradców rynku mieszkaniowego w Polsce, ogłosili podpisanie umowy o współpracy. Celem współpracy było stworzenie najlepszej oferty usług dla klientów na rynku mieszkaniowym w Polsce.

W wyniku współpracy, zarówno lokalnym jak i zagranicznym klientom, obie firmy oferują pełen zakres usług konsultingowych w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w tym: badania i analizy rynku, doradztwo strategiczne, inwestycyjne i finansowe, doradztwo przy zawieraniu transakcji zakupu i sprzedaży gruntów, wyceny nieruchomości, analizy „due diligence” oraz zarządzanie portfelami nieruchomości. Obok kompleksowych usług doradczych, zapewnićamy naszym klientom dodatkowe wsparcie przy pozyskiwaniu gruntów i projektach wielofunkcyjnych.

REAS jest ekspertem i doradcą w zakresie planowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych w Polsce. W skład zespołu REAS wchodzą czołowi polscy specjaliści w zakresie badań rynku, projektowania, zarządzania projektem mieszkaniowym, finansowania inwestycji, marketingu i sprzedaży, a także rozwoju miast i mieszkalnictwa. Jako doradcy Banku Światowego i Rządu RP partnerzy REAS od początku lat dziewięćdziesiątych aktywnie brali udział w reformowaniu sektora mieszkaniowego. Od 1997 roku REAS doradza deweloperom, funduszom, bankom, samorządom i innym instytucjom obecnym na polskim rynku mieszkaniowym, m.in. Citigroup Property Investors, Dom Development, GE Real Estate, Fadesa/Prokom, ING Real Estate, Lehman Brothers Real Estate Partners, Pirelli Pekao Real Estate. Od początku swojej działalności REAS wyznacza standardy usług i jest cenionym źródłem kompleksowej informacji o polskim rynku mieszkaniowym.

Zakres usług JLL

Prowadzimy naszą działalność, aby w złożonym i nieustannie zmieniającym się świecie tworzyć i zapewniać klientom, zainteresowanym stronom i własnemu personelowi rzeczywistą wartość.

 1. 01.

  Finanse korporacyjne

 2. 02.

  Obsługa najemców korporacyjnych

 3. 03.

  Zarządzanie obiektami (FM)

 4. 04.

  Hotele i miejsca wypoczynkowe

 5. 05.

  Najem powierzchni magazynowych

 6. 06.

  Przygotowanie i realizacja inwestycji przemysłowych (BTS)

 7. 07.

  Zarządzanie inwestycjami (LIM)

 8. 08.

  Sprzedaż i zakup inwestycji

 9. 09.

  Sprzedaż i zakup terenów inwestycyjnych

 10. 10.

  Wynajem biur

 11. 11.

  Zarządzanie nieruchomościami

 12. 12.

  Zarządzanie projektem

 13. 13.

  Wynajem obiektów handlowych

 14. 14.

  Sektor mieszkaniowy (współpraca z REAS)

 15. 15.

  Zrównoważony rozwój i energia

 16. 16.

  Wycena nieruchomości

 17. 17.

  Badania rynku i doradztwo