Magazyny. Hale produkcyjne. Centra logistyczne. Nieruchomości przy terminalach kolejowych, portach i lotniskach. Budynki usytuowane w sercu Państwa sieci produkcyjnej i dystrybucyjnej mają dla biznesu kluczowe znaczenie. Dlatego właśnie potrzebujecie Państwo partnera, który posiada kontakty, doświadczenie i wiedzę i komercyjną, dzięki którym nieruchomość będzie nie tylko wspomagać Państwa biznes, ale także stanowić jego wartość dodaną.

Zespół doradców Jones Lang LaSalle odpowiedzialnych za powierzchnie magazynowo-przemysłowe oferuje wsparcie przy wynajmie i nabywaniu nieruchomości. Dzięki obecności w całym kraju i bliskim kontaktom z kluczowymi deweloperami i najemcami posiadamy nieporównywalną wiedzę i doświadzcenie rynkowe. Wiemy, gdzie w Polsce znajdują się najlepsze magazyny do wynajęcia i gdzie szukać kolejnych ciekawych terenów.

Po przeprowadzeniu wstępnej oceny Jones Lang LaSalle może zaoferować swoim klientom następujące usługi:

Pierwszym etapem procesu jest wykonanie przez nas szczegółowego badania rynku, tak aby zebrać dane o wszystkich dostępnych opcjach wynajmu magazynów. Innymi słowy, dajemy Państwu pełen obraz istniejących i realizowanych hali magazynowych i produkcyjnych, które odpowiadają Państwa potrzebom. W następnym kroku, wspólnie z Państwem uzgadniamy, które z zaproponowanych lokalizacji znajdą się na ostatecznej liście wybranych obiektów. Proponujemy wynajem powierzchni magazynowych w takich miastach, jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław.

Jones Lang LaSalle zorganizuje prezentacje / wizyty w wybranych obiektach. Następnie roześlemy zaproszenia do złożenia ofert (Request for Proposal – RFP) do wszystkich wynajmujących, którzy trafili na ostateczną listę. Wartość dodaną zaproszenia do złożenia ofert stanowi fakt, że pozwoli nam to porównać i ocenić oferty wszystkich wynajmujących, którzy zwykle mają różne ich wzorce. Następnie na bazie otrzymanych ofert  wyeliminujemy te, które nie spełniają Państwa kryteriów (lub są z nimi sprzeczne). Na ostatecznej liście pozostawimy od 1 do 3 obiektów.

Ostatni etap polega na negocjowaniu w Państwa imieniu warunków handlowych umowy wynajmu, w tym zobowiązań stron, warunków wypowiedzenia umowy, zabezpieczeń, kar umownych itp. Ten etap kończymy podpisaniem umowy najmu lub zakupu nieruchomości.

Jak widać sprawiamy, że nasi klienci mogą podejmować świadome decyzje i działać w zgodzie z wszelkimi wewnętrznymi wymogami korporacyjnymi.