Prologis buduje dwa BTSy we Wrocławiu

Prologis rozpoczął budowę dwóch obiektów typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni niemal 40 tys. m kw. na terenie Prologis Park Wrocław IV. W jednej z transakcji doradzała firma JLL.


Inwestycja to 18 300 metrów kwadratowych dla wieloletniego klienta Prologis - Yusen Logistics, japońskiej grupy transportowo-logistycznej zajmującej się kompleksowym zarządzaniem łańcuchem dostaw. Zakres działalności firmy obejmuje wszystkie rodzaje transportu, w tym spedycję międzynarodową, a także magazynowanie, zarządzanie cargo i opracowywanie rozwiązań związanych z łańcuchem dostaw oraz zarządzanie nimi.

Szyty na miarę projekt budynku został dostosowany pod procesy realizowane przez klienta, szczególnie pod względem efektywnego wykorzystania powierzchni pod regały. Udogodnienia obejmują: ponad standardową głębokość budynku wynoszącą przeszło 130 metrów, doświetlenie strefy przydokowej, oświetlenie LED w całym budynku, organizację akumulatorowni oraz wiaty na palety, a także specjalnej wagi da TIR-ów. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku. W transakcji pośredniczyła firma JLL.

- W związku z ekspansją biznesu i konsekwentnym wzmacnianiem swojej pozycji na Dolnym Śląsku Yusen Logistics zdecydował się na dalszą ekspansję we Wrocławiu. Renegocjacja kontraktu z Prologis jest idealnym przykładem na to, że branża magazynowa jest przygotowana na rosnące potrzeby operatorów logistycznych. Firma zdecydowała się bowiem wybudować dla Yusen Logistics nowy budynek, który powstanie na sąsiedniej działce tuż obok istniejącego magazynu. Takie rozwiązanie umożliwi naszemu klientowi rozwój biznesu - komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Kolejna inwestycje BTS obejmują 20 300 m kw. dla Jotul Polska, nowej spółki norweskiej firmy Jøtul AS, jednego z najstarszych na świecie producentów pieców i kominków. Ponad standardowa, przeszło 130-metrowa, głębokość budynku umożliwi optymalizację procesów i organizację linii produkcyjnej kominków, które będą montowane, malowane i emaliowane na terenie magazynu. Poza indywidualnie dostosowaną organizacją powierzchni, w budynku zostaną zainstalowane kompresory, specjalna wentylacja oraz dodatkowe doświetlenie. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2019 roku.