Powstanie fabryka dla Ontex – ok. 26 tys. m kw. w Radomsku

W Radomsku powstanie zakład produkcyjny dla firmy Ontex, belgijskiego producenta artykułów higieny osobistej. Obiekt o powierzchni ponad 26 tys. m kw. będzie zlokalizowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Umowa najmu opiewa na 15 lat, a w transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości JLL.


Zakład produkcyjny dla firmy Ontex wybuduje firma Panattoni Europe. Fabrykę o powierzchni ponad 26 tys. m kw. podzielono na strefy funkcjonalne – przemysłową (ok. 24 tys. m kw.), na którą składa się hala produkcyjna i dwa magazyny, a także powierzchnię socjalno-biurową, która zajmie ponad 2 tys. m kw. i pomieszczenia techniczne. Start inwestycji zaplanowano na początek grudnia br., zaś jej zakończenie na lipiec 2018 r.

─ Bogata oferta inwestycyjna, tereny idealne pod budowę zakładów produkcyjnych, jak również liczne powierzchnie biurowe sprawiają, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest bardzo atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów. Doceniają oni również niezwykle dogodne położenie ŁSSE - na przecięciu szlaków transportowych Wschód-Zachód i Północ-Południe, leżąc jednocześnie w obszarze, na którym mieści się największy węzeł komunikacyjny w kraju. Taka lokalizacja pozwala na sprawną współpracę z poddostawcami oraz efektywną dystrybucję towarów zarówno na terenie Polski, jak i za granicę ─ komentuje Joanna Choromańska, Business Development BTS Manager, JLL.

─ Strategia firmy Ontex, a także zakładany jej rozwój w Środkowej Europie wygenerowały potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych naszego przedsiębiorstwa w tej części kontynentu ─ komentuje Charlez Bouaziz, CEO w Ontex. Jak dodaje nowa fabryka w Radomsku pomoże zrealizować nasze rozwojowe ambicje, stworzyć miejsca pracy w regionie i zadbać o satysfakcję z naszej stale rozbudowywanej bazy klientów i konsumentów detalicznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Na początek firma zainwestuje ok. 40 mln euro. Działka o powierzchni 11 ha pozwoli najemcy na ekspansję obiektu o kolejne ok. 50 tys. mkw. i łączne zatrudnienie do 350 osób. Realizowany przez Panattoni Europe zakład produkcyjny dla Ontex będzie pierwszą fabryką tego producenta artykułów higieny osobistej w Polsce. Dotychczas firma obsługiwała region Polski importując produkty z Czech.

– Jako deweloper realizujemy nie tylko rekordowe transakcje, ale przede wszystkim dostarczamy najlepszej jakości produkty, odpowiadające potrzebom prowadzonej przez naszych klientów działalności. Tak też jest w przypadku najnowszej inwestycji dla Ontex – w pełni dostosowana do procesów technologicznych klienta fabryka, powstanie w strategicznej lokalizacji dla najemcy – w pobliżu europejskiej trasy E75, łączącej Warszawę ze Śląskiem i będącej częścią autostrady A1 – komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.


Joanna Choromańska
Paulina Dziubińska